ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مقایسه اکسیژن درمانی با ماسک صورت وکانولای بینی بر درصد اشباع اکسیژن هموگلوبین

Year: 1395
COI: JR_SJNMP-2-2_005
Language: PersianView: 1,142
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مختار یعقوبی - کارشناس ارشد آموزش پرستاری، هییت علمی گروه اتاق عمل دانشکده پرستاری و مامایی ، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، سنندج،ایران
دایم روشنی - دکترای آمار حیاتی، هییت علمی ،دانشگاه علوم پزشکی کردستان،سنندج،ایران
علیرضا غریب - کارشناس ارشد آموزش پرستاری، دانشگاه علوم پزشکی کردستان،سنندج،ایران
شبنم خداداد - کاردان هوشبری بیمارستان بعثت، دانشگاه علوم پزشکی کردستان،سنندج،ایران

Abstract:

مقدمه و هدف: از مشکلات بعد از عمل جراحی هیپوکسی است که از شایعترین عوارض پس از عمل جراحی است که میتواند عوارض و مشکلات بسیاری برای بیمار بوجود بیاورد. این مطالعه با هدف تعیین اثر مقایسه اکسیژن درمانی با ماسک صورت وکانولای بینی بر درصد اشباع اکسیژن هموگلوبین بعد از اعمال جراحی در بخش ریکاوری انجام شد.مواد و روشها: این مطالعه بر روی 84 بیمار در بخش ریکاوری بیمارستان بعثت سنندج انجام شدکه بیماران به صورت تصادفی به دو گروه تقسیم شدند، سپس هر دو گروه تحت درمان با کانولای بینی و ماسک 5 لیتر اکسیژن دریافت کردند و قبل و بعد از مداخله درصد اشباع هموگلوبین از اکسیژن سنجش و سپس با هم مقایسه گردید و از نرم افزار SPSS نسخه 23 برای تجزیه و تحلیل و برای مقایسه میانگین درصد اشباع هموگلوبین از اکسیژن در قبل و بعد از مداخله در هر دو روش ماسک و نازال کانولا از آزمون آماری تی زوجی و برای مقایسه میانگینها در قبل و بعد از مداخله ازآزمون تی مستقل استفاده گردید.یافته ها: نتایج نشان داد که قبل و بعد از اکسیژن درمانی با نازال کانولا و ماسک میزان درصد اشباع اکسیژن هموگلوبین تفاوت معناداری داشت (P<0/0001) و همچنین مقایسه بعد از مداخله درصد اشباع هموگلوبین از اکسیژن در دو گروه نازال کانولا و ماسک تفاوت معنی داری نداشت .(P<0/05)بحث و نتیجه گیری: نتایج حاصل از یافته ها نشان داد که اکسیژن درمانی بردرصد اشباع اکسیژن هموگلوبین در دو گروه نازال کانولا و ماسک تفاوت آنچنانی نداشت و هر چه مدت زمان اکسیژن دریافتی بیشتر می شد میزان درصد اشباع هموگلوبین از اکسیژن افزایش می یافت

Keywords:

درصد اشباع هموگلوبین از اکسیژن , اکسیژن درمانی , ریکاوری

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJNMP-2-2_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/765864/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یعقوبی، مختار و روشنی، دایم و غریب، علیرضا و خداداد، شبنم،1395،بررسی مقایسه اکسیژن درمانی با ماسک صورت وکانولای بینی بر درصد اشباع اکسیژن هموگلوبین،https://civilica.com/doc/765864

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 871
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support