ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

روش های نوین در تدریس دروس با تاکید بر دوره ابتدایی

Year: 1397
Publish place:
COI: ESCONF03_076
Language: PersianView: 772
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید حسین سعیدی - دانشجوی کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان بوشهر
محمدرضا یکتاش - دانشجوی کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان بوشهر
محمد ذوالفقار صدق - دانشجوی کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان بوشهر

Abstract:

تسلط معلم بر روش ها و فنون آموزشی یکی از ملاک های شایستگی معلمان به حساب می آید. در واقع بسیاری از صاحب نظران این ملاک را بر دیگر ملاک های شایستگی معلمان ترجیح می دهند. پیروان این ملاک، معلم را مانند فرد صاحب فن دیگری می دانند که هر چه بر فوت و فن کارش مسلط باشد در کارش موفق تر خواهد بود. یکی از مشکلات مهم و اساسی در نظام آموزش و پرورش خصوصا در کشور ما، به کار نگرفتن روش های تدریس نوین در آموزش است. به همین سبب کیفیت آموزشی از سطح مطلوب برخوردار نیست و دانش آموزان علاقه زیادی به تحصیل نشان نمی دهند. یکی از دلایل این موضوع عدم آشنایی معلمان با روش های نوین تدریس است. آموزش یکی از مسایل بسیار مهم نظام های تعلیم و تربیت است. منظور از آموزش، فرآیند دو سویه یاددهی-یادگیری اطلاعات، مهارت ها و نگرشهای مثبت درباره موضوعی است که متناسب با گروه سنی خاص و در شرایط زمانی معین به اجرا در آمده است. این مقاله به بررسی روشهای نوین تدریس پرداخته است. ابتدا به تعریف مفاهیم اصلی پژوهش می پردازیم، سپس به بیان مهمترین روش های نوین تدریس می پردازیم، در بخش بعدی مقایسه ای بین روش های سنتی تدریس و روش های نوین تدریس انجام می دهیم و در پایان به جمع بندی مطالب و ارایه پیشنهادات مناسب اقدام می کنیم. در پایان نشان داده شده است که هیچ یک از روش های تدریس فی نفسه خوب یا بد نیستند، بلکه نحوه و شرایط استفاده از آنها باعث قوت یا ضعفشان شده است، اما با این وجود استفاده از روش های نوین تدریس به یادگیری موثرتر دانش آموزان کمک می نماید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESCONF03_076. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/766082/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سعیدی، سید حسین و یکتاش، محمدرضا و ذوالفقار صدق، محمد،1397،روش های نوین در تدریس دروس با تاکید بر دوره ابتدایی،سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی و مطالعات اجتماعی ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/766082

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,921
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support