ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارتباطات و تفاوت های تجارت الکترونیک و تجارت اجتماعی

Year: 1397
Publish place:
COI: MGCONF02_077
Language: PersianView: 863
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

داود جلالی اقدم - دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی
مرتضی خادمی شجاع - دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی

Abstract:

فناوری اطلاعات به عنوان فناوری محوری در عصر اطلاعات می تواند زیرساخت تحقق شهر هوشمند را پدید آورد. کسب و کار و تجارت الکترونیکی مدل مناسبی برای ایجاد کارآفرینی و کسب و کار شهروندان در یک شهر هوشمند است. تجارت اجتماعی نیز بیانگر اجرای تجارت الکترونیکی مبتنی بر رسانه های اجتماعی است. در دنیای رو به رشد و بهم متصل الکترونیکی امروز زندگی انسان در دست بسته هایی می باشد که با سرعتی در حدود نور در حرکت می باشند و حاصل انتقال این بسته ها همان دریافت و ارسال اطلاعات ما از فایلهای صوتی و تصویری تا پیغام و کتاب از کنترل حساب بانکی تا خرید و فروش کالا می باشد. این انتقال ها که زندگی الکترونیکی ما را شکل می دهند به بخش های مختلفی تقسیم می شوند به طور مثال به انجام کارهای بانکی به صورت الکترونیکی، بانکداری اینترنتی یا الکترونیکی گفته می شود. بنابراین می توان آن را زیر مجموعه ای از کسب و کار و تجارت الکترونیکی به حساب آورد. با توجه به اینکه در دنیای رقابتی امروز، افزون بر عوامل اقتصادی، عوامل اجتماعی نیز می تواند بر کسب و کارها تاثیرگذار باشند؛ شبکه های اجتماعی به منزله یک مشخصه اجتماعی، نیرویی محرکه و پایه ای، برای انسجام اجتماعی در تجارت الکترونیک نقش بسیار مهمی دارند. طبق نتایج به دست آمده از پرسشنامه مشتریانی که به واسطه شبکه های اجتماعی، به تجارت الکترونیک پرداخته اند، تعداد دوستان شبکه های اجتماعی و همچنین تعداد کاربران شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیم و معناداری بر تجارت الکترونیک دارند. در کنار آن ادراک اجتماعی و حس گروهی هم بر تجارت الکترونیک تاثیر مستقیم و معناداری داشته که این خود بصورت معناداری بر رضایت مشتریان تاثیر گذار می باشد.

Keywords:

شبکه های اجتماعی , ادراک اجتماعی , تعداد دوستان شبکه های اجتماعی , تعداد کاربران شبکه های اجتماعی , تجارت الکترونیک , رضایت مشتریان

Paper COI Code

This Paper COI Code is MGCONF02_077. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/766266/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جلالی اقدم، داود و خادمی شجاع، مرتضی،1397،ارتباطات و تفاوت های تجارت الکترونیک و تجارت اجتماعی،دومین کنفرانس ملی دانش و فناوری علوم مهندسی ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/766266

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 299
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support