ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی عددی ترانشه های میخ گذاری شده در بستر خاکی دارای لایه های سست خشک

Year: 1397
COI: CIVILED06_018
Language: PersianView: 261
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سهند خرمی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد- تهران مرکز
سپهر خرمی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد- تهران مرکز
مهدی سیاوش نیا - هییت علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد- تهران مرکز
حمیدرضا صبا - هییت علمی دانشگاه امیر کبیر

Abstract:

در تحقیق حاضر، بحث مطالعه عددی بر رفتار دیواره های میخ گذاری شده تحت بارگذاری استاتیکی در شرایط غیر اشباع و اثرات آن بر ساختمانهای مجاور گود همزمان با عملیات خاکبرداری و پایدارسازی به روش میخ گذاری، در نظر گرفته شده است. بررسی تاثیر دیواره های میخ گذاری شده در اکثر پروژها از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است، چرا که عموما روش میخ گذاری به همراه آزمایش های صحرایی دقیق و کامل در سطح پروژه های شهری انجام نمی گیرد ، و در بسیاری موارد در حین اجرا و خاک برداری و یا حفاری گمانه ها احتمال برخورد با لایه سست در پشت دیواره ها و خطر ریزش و خطرات دیگر اجتناب ناپذیر است. لذا، در این تحقیق به تاثیر ضخامت و عمق لایه سست ، طول و زاویه تسلیح کننده ها نسبت به افق با حضور لایه های سست بر پایداری سازههای پیرامونی در تحلیل ها پرداخته شده است. در بررسی حاضر، این ضعف عملی در طراحیها مورد بررسی قرار گرفت و در پایان تاثیر پارامتر های فوق الذکر بر سازههای اطراف با توجه به عوامل موثر مذکور، جمع بندی شده است. در این پژوهش جهت مدلسازی از نرم افزار Plaxis2d جهت بهینه سازی پایداری عمق گود برداری شده استفاده شده است. بر مبنای مدلهای ایجاد شده و نتایج حاصل در تحقیق حاضر، اثر افزایش و کاهش ضخامت و عمق لایه سست ،طول و زاویه مسلح کننده ها بر میزان نشست و تغییرمکان خاک پشت گودبرداری بررسی شده است، در تمامی نمودارها، متغیرهای فوق الذکر مورد بررسی و با شرایط مدل شاهد مورد مقایسه قرار گرفته است و نتایج بهینه شده ارایه گردیده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIVILED06_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/767378/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خرمی، سهند و خرمی، سپهر و سیاوش نیا، مهدی و صبا، حمیدرضا،1397،ارزیابی عددی ترانشه های میخ گذاری شده در بستر خاکی دارای لایه های سست خشک،The Sixth International Conference on Civil Engineering,Architecture and Urban Economy Development،Shiraz،https://civilica.com/doc/767378

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 14,737
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support