ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و مقایسه اثر مواد افزودنی دزوسیل و میکروسیلیس بر تراورس های بتنی از دیدگاه مدیریت ساخت

Year: 1397
COI: CIVILED06_031
Language: PersianView: 214
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهروز عسا کره - کارشناس فنی اداره راه آهن جنوب

Abstract:

تراورس بتنی به علت مقاومت بیشتر و مزایای دیگر در برابر سایر تراورس ها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از عیوب مشاهده شده در این نوع تراورسها، ایجاد ترک طولی قبل و در هنگام بهره برداری است که معمولا در رویه تراورس از محل رول پلاک ها شروع و به سمت ناحیه وسط و کناره تراورس امتداد می یابد. این ترکها می تواند به علت فشار اضافی درون رولپلاکهای تراورس، ناشی از یخ زدگی آب درون رولپلاک، وجود ذرات ریز سنگدانه در هنگام بستن پیچ رولپلاک باشد. که سبب افزایش هزینه و کاهش ایمنی میگردد.با توجه به نیازهای جدید و رشد تکنولوژی در چند دهه اخیر، نیاز به بهبود کیفیت سازه های بتنی بیش از پیش احساس میگردد. یکی از پرکاربردترین روش ها در این راستا، استفاده از مواد افزودنی جهت ارتقا قابلیت های مختلف بتن میباشد. دزوسیل و میکروسیلیس از پرکاربردترین مواد افزودنی میباشند. بدین منظور در این پژوهش تعداد 36 نمونه مکعبی 15 سانتیمتر در آزمایشگاه در سه حالت شاهد،7 درصد ژلمیکروسیلیس و با 3 درصد دزوسیل ساخته شد و مقاومت فشاری و نفوذپذیری نمونه ها در سه حالت مورد بررسی قرار گرفت.پس از بررسی کلیه پارامترها و نتایج آزمایشات مشخص گردید که در یک بازه زمانی یکسان (اقتصادی و محیطی)، خصوصیات نمونه حاوی میکروسیلیس نتایج بهتری را نسبت به نمونه دزوسیل ارایه میدهد.

Keywords:

تراورس، خطوط ریلی،میکروسیلیس، دزوسیل

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIVILED06_031. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/767391/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عسا کره، بهروز،1397،بررسی و مقایسه اثر مواد افزودنی دزوسیل و میکروسیلیس بر تراورس های بتنی از دیدگاه مدیریت ساخت،The Sixth International Conference on Civil Engineering,Architecture and Urban Economy Development،Shiraz،https://civilica.com/doc/767391

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support