Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سیر تحول معماری گرمابه های خصوصی در خانه های قدیمی شهر سنندج تا اواخر دوره قاجار

Year: 1396
Publish place:

COI: WCCEAU02_195
Language: PersianView: 328
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نادر زندی - کارشناس ارشد معماری، سرپرست کارگروه معماری خانه هنرمندان کرد
سروان بهرامی - دکترای شهرسازی و برنامه ریزی شهری، مدرس دانشکده معماری دانشگاه آزاد اسلامی، واحد سنندج
علی حجت - دانشجوی دکتری برنامه ریزی شهری دانشگاه علوم و تحقیقات تهران
زبیر صراحیان - کارشناس ارشد معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

Abstract:

در نزد ایرانیان استحمام و پاکیزگی از اهمیتی ویژه برخوردار بوده است و با مطالعه شهرها و روستاهای ایران به اینمهم پی می بریم که حمام در اکثر مناطق زیستی وجود داشته و به عنوان یک بنای عام المنفعه و غیر مذهبی نقشاساسی در شکل گیری مناطق مسکونی و محلات مختلف داشته است. اهمیت حمام و ظرافت و دقت در معماری آن راباید بیش از هر چیز، نشانه ی احترام به انسان در فرهنگ دانست. حمام های سنتی ایران از مهمترین و قدیم ترینبناهای معماری ایرانی به شمار می آیند و یکی از نمادهای فرهنگی و هنر این سرزمین کهن است، شیوه ها وتکنیکهای به کار گرفته در ساخت این بناها در ایران غالبا از یک الگو مشترک پیروی می کرده .و مبتنی بر ویژگی هایکارکردی وعملکردی آن بوده است.شهر سنندج به عنوان یکی از شهرهای تاریخی ایران دارای خانه های با ارزش تاریخی بسیاریست که هر کدام ازآنها دارای ویژگی و ساختار منحصر به فرد خود هستند در این میان بسیاری از این خانه ها در زمانی که بیشتر مردمدر شهرهای دیگر از حمام های عمومی استفاده می کدرند دارای حمام های خصوصی منحصر به فرد بوده اند که اینحمام ها دارای ساختاری ویژه از لحاظ معماری و آرایه ایی بوده اند. در این پژوهش سعی بر آن است تا با بهره گیری ازروش توصیفی به بررسی ساختار معماری، آرایه های موجود ایستایی و ... گرمابه های خصوصی موجود در این شهرپرداخته شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is WCCEAU02_195. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/768914/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زندی، نادر و بهرامی، سروان و حجت، علی و صراحیان، زبیر،1396،سیر تحول معماری گرمابه های خصوصی در خانه های قدیمی شهر سنندج تا اواخر دوره قاجار،دومین کنگره بین المللی عمران،معماری و شهرسازی معاصر،https://civilica.com/doc/768914

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support