ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کشاورزی و مدیریت ریسک

Year: 1396
COI: ISCONF03_073
Language: PersianView: 579
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود آل خورشید - عضوهیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس
سهراب صادقی - عضوهیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس

Abstract:

سامانه مدیریت ریسک کارآمد در کشاورزی، موجب حفظ استانداردهای زندگی برای کسانی است که به کشاورزی وابسته اند و در آن فعالیت دارند. مدیریت ریسک کشاورزی، از ابزارهای ضروری است که در راستای پیش بینی، پیگیری و واکنش به شوک ها دراختیارکشاورزان قرار می گیرد. فاصله گرفتن سیاستهای جدید کشاورزی از تولید و قیمتها و جذب کشاورزان به جاذبه های بازار نسبت به گذشته، افزایش بی رویه قیمتها و نوسانات شدید در تولید و قیمت را در پی داشته است. بازارها، ممکن است تحت تاثیر اختلالات اقتصاد کلان، شیوع بیماریها و آفتها و رویدادهای ناسازگاری آب و هوایی مانند سیل و خشکسالی قرار گیرند سیاست گزاران می بایست مزرعه داران را با در اختیار گزاردن اطلاعات و آموزش مفید، آنها را در ارزیابی مدیریت ریسکشان کمک نمایند و به سمت کلی نگری در مدیریت ریسک هدایت نمایند. فراهم سازی امکانات شروع فعالیت از جمله اطلاع رسانی و مقررات و آموزش می بایست اولین گام دولتمردان در توسعه بازار بر پایه ابزارهای مدیریت ریسک مانند آینده نگری، بیمه و قرارداد های تجاری باشداگر سیاستهایی بکار گرفته شوند ه به تولید و ریسکهای قیمت متصل باشند، باعث میگردد که کشاورزان و حتی بخش خصوصی هیچ نیازی برای پرورش استراتژی های خود احساس نکنند ومتعاقبا3 ابزارهای بازاردرنبود تقاضا، بی رویه توسعه یابند. پاسخ به ریسک کشاورزی در پایدار کردن قیمتها نهفته است درحقیقت با انجام این عمل ممکن است باعث افزایش تنوع دردرآمدگردند و حتی ممکن است اثر عکس داشته باشد. درسیاستهای کشاورزی چه در زمان حال و چه در زمان آینده مدیریت ریسک به عنوان یک کلید راهگشا به شمار می رود. ریسکهای فاجعه آمیز تاثیر بسزایی بر کشاورزی دارند و تا زمانیکه دولت برنامه ای برای بهبود سریع آنان تضمین ننماید، کشاورزان به فعالیت خود ادامه خواهند داد. اعمال این چهارچوب در کشورهای در حال توسعه و اقتصادهای نوظهور، تغییر ات اقلیمی بیشترین آسیب را به بدنه وارد خواهد آورد و لذا به برنامه ریزی قابل توجی نیاز دارد. هر کشوری مشخصه های خاصی از ریسکها و پروفایل خود را دارند. علاوه بر این، دولتها به طور خوش بینانه اولویتهای مختلفی مانند امنیت غذایی در برنامه های خود قرار می دهند تا اینکه به تثیبت در آمدها بپردازند .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISCONF03_073. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770480/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آل خورشید، مسعود و صادقی، سهراب،1396،کشاورزی و مدیریت ریسک،the 3rd National Congress on the Development and Promotion of Iranian Agricultural Engineering and Soil Science،Tehran،https://civilica.com/doc/770480

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: سازمان تحقیقات کشاورزی
Paper count: 1,153
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support