ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آموزه های اجتماعی و اخلاقی در سروده های اقبال لاهوری

Year: 1396
COI: IGBAL01_010
Language: PersianView: 198
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نظرمحمد بهروز - استاد گروه فارسی دری دانشگاه کابل

Abstract:

آفتابه مسی گستره و روشنایی بخش شعر و ادب فارسی نه تنها در کشورهای فارسی زبان فروغ تابناکش را پخش نمود و انبوهی از مردم را از نور و حرارت خود بهره مند ساخت بلکه این درخشش و حرارت پهنه گسترده و افق های توف را نیز روشن ساخت و در هر کجا که تایید دامنه جهل و ظلمت و خود ناباوری و خودکامگی را فرو چیده است. محمد اقبال لاهوری نیز از جمله شاعران بزرگواری است که در روشنایی و حرارت همین آفتاب پرورده شده و به ثمر رسیده است. اندیشه ها و نگرش های ناب آزادی خواهانه، حق جویانه و هستی ساز و ظلمت سوز او افق های گسترده ای را در نوردید و افراد و اجتماعات زیادی را در برابر بی عدالتی، زورگویی و یکه تازی بسیج و یکپارچه ساخت و تا پای جان در این راه با شجاعت و پایمردی کار و پیکار کند. اگر ار ممیزات و برتری های او در ابعاد گوناگون زندگی اجتماعی که اکثر دانشمندان و صاحب نظران چه در زمان حیات و چه پس از آن، که در شرق و چه در غرب آن اذعان و اعتراف دارند، بگذریم بیشتر شهرت و محبوبیت و تاثیر آرا و اندیشه اقبال در هنر شاعری اش نهفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770795/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهروز، نظرمحمد،1396،آموزه های اجتماعی و اخلاقی در سروده های اقبال لاهوری،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770795

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support