ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل ویژگی های زبانی در مثنوی اسرار و رموز علامه اقبال لاهوری

Year: 1396
COI: IGBAL01_015
Language: PersianView: 286
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا حیدری - دانشجوی دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سیستان و بلوچستان
عبدالعلی اویسی - دانشیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سیستان و بلوچستان

Abstract:

محمد اقبال لاهوری شاعر پارسی سرای هند و پاکستان در اواخر سده سیزدهم و اوایل سده چهاردهم، یک فیلسوف و عاشق وطن است و نامش به عنوان آخرین سخن سرای منشور شبه قاره هند مطرح می باشد. بین جوشش درونی شعر را نوعی الهام می دانند و سعی دارد با هنر شعر و شاعری حقایق و ارزش ها را مجسم کند. هدف اقبال تنها خیال پردازی صرف نیست بلکه بوش را به عنوان وسیله ای جهت رساندن پیام زندگی برگزیده است. اشعار اقبال را می توان از دیدگاه دستوری مورد زاکانی قرار داد. دستور علمی است که می خواهد به بررسی. من نقش کلمات در اجزای جمله بپردازد و سه مبحث واج ها، واژگان و معنا که اساس زبان را تشکیل می دهند مدنظر قرار می دهد. این تحقیق به این منظور انجام خواهد شد که تا کنون کاری در این زمینه توسط صاحب نظران انجام نگرفته است و می خواهد ویژگی های دستوری از قبیل انواع افعال، انواع را، وجوه افعال ، ترتیب اجزای جمله، ترکیب های تبعی، انواع اضافه، قواعد تخصیص، ادغام و اعضای شورا در این مجموعه اشعار بررسی کند و میزان تاثیرپذیری شاعر از ویژگی های زبان در جهت بنیادین کردن اشعارش با این خصایص را در اختیار مخاطبان قرار دهد و جنبه های سنتی اشعار اقبال لاهوری را در مثنوی اسرار و رموز نشان دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770800/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حیدری، محمدرضا و اویسی، عبدالعلی،1396،تحلیل ویژگی های زبانی در مثنوی اسرار و رموز علامه اقبال لاهوری،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770800

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,562
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support