ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ادب و فرهنگ ایران زمین در اشعار اقبال

Year: 1396
COI: IGBAL01_027
Language: PersianView: 139
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد سفیر - استادیار گروه زبان و ادبیات پارسی دانشگاه ملی زمان های نوین - اسلام آباد - پاکستان

Abstract:

علامه محمد اقبال شاعر، فیلسوف، سیاست مدار، قانون دان، حکیم الامت و دانای راز شاعر پارسی گوی غیر فارسی زبان است که مانند بیدل دهلوی یک شخصیت و شاعر برجسته با پذیرش ویژه ای در ایران زمین شناخته شده است. وی اردو زبان مدتی پیش در اشعار خود را به زبان فارسی سرود. و مولانا روم را استاد خود می دانست و وی را پیر رومی می خواند. اقبال آرزو داشت که روزی تهران مقام و جایگاه ژنو را در اروپا به دست آورد. وی بهترین مبلغ بشر کننده فرهنگی ایران زمین است. وی چندین بار در اشعار فارسی و اردو به ایران و دانشمندان ایرانی مانند امام غزالی را با افتخار بسیار نام برده است و همچنین پادشاهان ایران زمین از جمله: جمشید، دارا، کیخسرو ....را با تمام شکوه و ارزش سکوت است. اقبال از زبان و ادب فارسی از شاعران نامی زبان فارسی و فرهنگ ایرانی تاثیر عمیقی گرفت و نیز بسیاری از موضوعات شعری اصطلاحات، ترکیبات ، محاوره، تشبیه، ضرب المثل و به ویژه تلمیحات زبان فارسی را اشعارش به کار برد.در این پژوهش علاوه بر ذکر موارد فوق به بررسی تاثیر فرهنگ فارسی بر شعر و قالب های شعری دیوان او می پردازیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770812/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سفیر، محمد،1396،بررسی ادب و فرهنگ ایران زمین در اشعار اقبال،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770812

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support