ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

دیدگاه اقبال در بیان و مهار زبان

Year: 1396
COI: IGBAL01_030
Language: PersianView: 147
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

قاسم صافی - استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران

Abstract:

زبان وسیله ارتباط بین انسان ها و ابزار انتقال افکار و عقاید و احساسات و نیازمندی ها و از اولویت های زندگی فردی و اجتماعی هر آدمی است که به ضرورت باید با شیوه استفاده از آن آشنا باشد. بسیاری از مردم سخنان خود را جز اعمال خویش نمی دانم و خود را در سخن گفتن آزاد می بینند در حالی که موثرترین و خطرناک ترین اعمال آدمی سخنان شوهر اوست . با تاسف ما در شرایط و موقعیت زندگی می کنیم که اغلب به بیماری پر گویی و توجه نداشتن به آداب گفتار مبتلاییم و در عمل، ارزش های میراث معنوی از جمله خاموشی و نقد درست و بجا که لازمه عقل و تدبیر مدن است مغفول مانده است و مدیریت بر زبان و وقت یکی از پر ارزش پرمین نعمت های خداوند بر آدمی است که کمتر مورد توجه قرار گرفته و میدان دادن به تمایلات در کلام، فزونی یافته و عمل خود آپاتیت و خودسازی به صحت در گفتار مورد غفلت واقع شده است. علامه محمد اقبال از آن شخصیت ها و فیلسوفان برجسته جهان و سخنوران و بزرگان پارسی گوی پاکستان و از سرآمدان فرهنگ مشترک ایران و شبه قاره است که مطالعه عمیق آثارش می تواند تغییر در نگرش و رفتار انسان های مستعد درمی آورد و یاد گرفته هاشان را به طوری کاربردی، اصلاح و بالا برد. و در آثار خود از منازل مختلف، مفهوم فضیلت سکوت و احراز مقام آن را که امنیت فردی و اجتماعی به آدمی می بخشد مطرح کرده و در حوزه های اخلاقی و تربیتی، مراتب از کاربرد زبان را به وجوه مختلف ناکامی نموده است. و افکار و نظریات تعلیمی خویش را در این رابطه به تفصیل بیان کرده است. شواهد و نمونه هایی از آن را به اجمال در متن مقاله می خوانید.

Keywords:

محمد اقبال لاهوری , زبان و ادب فارسی , آموزه های اخلاقی و تردیدی , فضیلت سکوت و خاموشی , میراث مشترک فرهنگی ایران و شبه قاره

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_030. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770815/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صافی، قاسم،1396،دیدگاه اقبال در بیان و مهار زبان،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770815

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 68,023
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support