ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی یکی از عوامل سبک ساز در شعر اقبال

Year: 1396
COI: IGBAL01_036
Language: PersianView: 223
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدجواد عرفانی بیضایی - استادیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پیام نور

Abstract:

سبک شناسی دانشی است که به بررسی عوامل سبک ساز در آثار ادبی می پردازد. در ایجاد سبک هر شاعر، عوامل متعددی وجود دارد. بیشتر این عوامل ناشناخته است اما مجموعه آن ها را می توان در چند دسته طبقه بندی کرد. نگرش خاص یکی از مهم ترین این عوامل است که خود منبعث از فرهنگ مستولی بر جامعه ای است که شاعر در آن زندگی می کند. فرهنگ چه خود شاعران بداند یا نداند و ایجاد سبک آن ها تاثیر فراوان دارد. این تصمیم تا آنجاست که مثلا شاعری که از جامعه اسلامی برخاسته باشد حتی اگر خود اعتقادات اسلامی نداشته باشد باز هم تاکید دارد که تحت تاثیر فرهنگ اسلامی است. در چنین شرایطی کاملا واضح است که شاعرانی که اعتقادات اسلامی قوی داشته باشند به طریق اولی سبک آثارشان تا چه حد متاثر از فرهنگ اسلامی است. در این میان مهم ترین نمونه فرهنگ اسلامی یعنی قرآن کریم بیشترین تاثیر را در ایجاد سبک شاعران مسلمان دارد. اقبال لاهوری از مونا دیان وحدت اسلامی و احیای فرهنگ خودی، شاعر شناخته شده ای است که بسیار تحت تاثیر قرآن و آموزه های قرآنی قرار داشته است. بررسی آثار او نشان می دهد که بسامد بالای کاربرد آیات اشعارش در قالب تلمیح، اقتباس، حل و تضمین موجب شده است که این امر یکی از ویژگی های برجسته سبک فردی بسیار قوی او به شمار آید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_036. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770821/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عرفانی بیضایی، محمدجواد،1396،بررسی یکی از عوامل سبک ساز در شعر اقبال،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770821

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 55,963
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support