ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جایگاه نهضت حسینی در بیداری شبه قاره هند (در منظومه فکری محمد اقبال لاهوری)

Year: 1396
COI: IGBAL01_052
Language: PersianView: 239
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدامیر مشهدی - دانشیار زبان ادبیات فارسی دانشگاه سیستان و بلوچستان
فریدون هراتی - دانشجوی دکترای علوم سیاسی گرایش مسایل ایران دانشگاه سیستان و بلوچستان
زهرا رحیمی پور - دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سیستان و بلوچستان

Abstract:

نخستین آرمان های رهایی بخش مسلمانان از سلطه استعمار غربی دادگر آن در شبه قاره از هندوستان و پاکستان شکل گرفت. مسلما این حرکت را تحت تاثیر عالمان و اندیشمندان آن اثر بود که سلطه غیرخودی را بر خود نمی تابیدند.از جمله این اندیشمندان محمد اقبال لاهوری بود که نقش بسزایی را در روند بیماری شبه قاره داشت. در منظومه فکری اقبال روند رهایی و آزادی خواهی تحت تاثیر نهضت حسین ( ع به) می باشد. از نظر او نهضت حسینی دارای اصول و اهداف این بود که در صد و قیام او را تشکیل می داد. این پژوهش با روش تحلیلی و توصیفی در پی تشریح جایگاه نهضت حسینی در منظومه فکری محمد اقبال و تاثیر آن بر روند بیدارخواهی شبه قاره می باشدنکته از نظر اقبال قیام حسینی وصول به اهداف خویش از جمله اشتغال، حریت اسلامی (بازالتی)، مبارزه با استبداد و....را دنبال می کند که این اصول منظومه فکری اقبال را نیز شکل می داد. او با تاثیر از این اصول تلاش در جهت بیداری مردم و موجبات حرکت ها و جنبش های آزادی خواهان را در شبه قاره هند و به طور کلی در جهان اسلام فراهم نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_052. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770837/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مشهدی، محمدامیر و هراتی، فریدون و رحیمی پور، زهرا،1396،جایگاه نهضت حسینی در بیداری شبه قاره هند (در منظومه فکری محمد اقبال لاهوری)،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770837

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,755
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support