ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

همجنسی انگاره گفتگوگرایی در اندیشه اقبال و باختین بر پایه دیوان سروده های پارسی

Year: 1396
COI: IGBAL01_056
Language: PersianView: 138
This Paper With 30 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 30 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اردشیر منظمی - عضو هییت علمی دانشگاه لرستان

Abstract:

جستار پیش روی بر آن است تا از راه مقایسه میان دو اندیشمند بزرگ است و جهات گوناگون چندان همانندی می یابد که به کار شناخت و خوانش اندیشه بیاید. این بازخوانی همسنجانه به والایش ذهن شنونده یا خواننده خواهد انجامید از آن رو که بن مایه آموزه های دانش های انسانی در حقیقت خردخوانی بزرگان، دانش و بینش است. از این دو یکی مصلحی است دانا و مومن و دیگری متقدی است دقیق و نظریه پرداز که هر دو به یک کار نشسته اند. گفتگو از بازشناسی این گفتگو می توان دریافت که هر دو منتقدان اما در دو گستره یکی در متن باختین و دیگری در شخص اغماض. اما هر دو دوباره در اندیشه در یک نقطه به یکدیگر نزدیک می شوند: دیگری علامه اقبال به عنوان یک مصلح می کوشد با هر آن کس که هستی دارد به گفتگو بنشیند. از شیء تا شخص تا دوندگی مردم را در چارچوب یک امت بنمایاند و باختین در تلاش است تا از راه پردازش روشی نوین برای فهم گفت وگو، زمینه چند آوایی را در برابر دیگری هویدا سازد. راهکار اقبال دست یازیدن به اسلام است که در دیدگان او نماد فشرده و دربرگیرنده همه ادیان به سوی فرا نیروی برتر جهان (خداوند) از راه ساخت خودی و مهر می باشد و رهیافت باختین ، پرده برداری از اندیشه انسان از راه زبان به سوی درک حضور دیگری در نوشتارهای عددی به ویژه رمان به شیوه نقد است. نکته اینجاست که هر دو اندیشمند نیاز به گفته او در میان انسان ها را نیک دریافته اند اما هر یک به شیوه خویش. شناخت راهبرد این دو می تواند در بازخوانی اندیشه انسان در کنار کاهندگی لغزش های ذهن ، جامعه بشری را گامی به پیش برد. این پژوهش بر آنست تا با روش توصیفی - تحلیلی ده تشابه از میان تشابهات فراوان دو اندیشمند را باز نماید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_056. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770841/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
منظمی، اردشیر،1396،همجنسی انگاره گفتگوگرایی در اندیشه اقبال و باختین بر پایه دیوان سروده های پارسی،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770841

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,153
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support