ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین اندیشه های فلسفی اقبال لاهوری با تکیه بر مبانی نظری وی آرمان شهر او

Year: 1396
COI: IGBAL01_058
Language: PersianView: 223
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرشته ناصری - استادیار دانشگاه آزاد واحد یادگار امام ( ره )- شهر ری

Abstract:

گستره جغرافیایی زبان و ادبیات فارسی در بردارنده نام نویسندگان و شاعران متعددی است که هر یک از سیستم های گوناگون انحا با یک عدد بی نظیر: مبانی حماسی، عرفانی، غنایی و تعلیمی و....داد سخن رانده و نقش مهمی را در بیان افکار و اندیشه های درونی خویش ایفا نموده اند. در این میان شاعر پرآوازه عرصه عرفان و فلسفه اقبال لاهوری به عنوان یکی از بزرگ ترین شاعران دنیای اسلام با برخورداری از افکار و اندیشه های فلسفی و اجتماعی فرهنگ اسلامی، سهم خوبی را در بیان مبانی خداشناسی و خودشناسی به خود اختصاص داده است. از این رو در پژوهش حاضر بر آن شدیم که ضمن بیان مباحثی در راستای سفسطه، عرفان و عناصر و مضامین یک شهر آرمانی و مبانی نظری هر یک به بیان مولفه های درونی شعر اقبال لاهوری به عنوان یکی از شاخص ترین شاعران دنیای اسلام بپردازیم. بر این اساس ضرورت اصلی پژوهش در مقاله حاضر نبیین اندیشه های فلسفی اقبال لاهوری با تکیه بر مبانی نظری وی در آرمان شهر است. بنابراین مسیله اصلی در پژوهش حاضر آن است که دریابیم که این در بیان اندیشه های درونی سخن خویش از چه تمهیداتی بهره جسته و کلام او تا چه حد توانسته با بهره گیری از روابط و مناسبات کلامی مطلوب در جهت توصیف شاخصه های یک آرمان شهر حقیقی توفیق یابد و مرزها را در نوردد.بر این اساس در پژوهش حاضر پس از یک مباحث مقدماتی پیرامون موضوع مورد نظر، به بیان مباحثی در خصوص ویژگی های آرمانی شهر مطلوب اقبال لاهوری که شالوده اصلی این پژوهش بر آن بنا گردیده خواهیم پرداخت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_058. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770843/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ناصری، فرشته،1396،تبیین اندیشه های فلسفی اقبال لاهوری با تکیه بر مبانی نظری وی آرمان شهر او،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770843

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,121
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support