ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل حوادث ناشی از کار به روش E&CFA مطالعه موردی: حوادث ناشی از کار ارجاعی به اداره کار چابهار در بازه زمانی 1394-1385

Year: 1396
Publish place:
COI: CAUMCONF01_068
Language: PersianView: 1,073
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عبدالباسط خطیبی - گروه مدیریت محیط زیست HSE واحد زاهدان، دانشگاه آزاد اسلامی، زاهدان، ایران
سعید گیوه چی - عضو هیات علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران
مهناز نصرآبادی - گروه مدیریت محیط زیست HSE واحد زاهدان ، دانشگاه آزاد اسلامی ، زاهدان ، ایران

Abstract:

مقدمه: ریشه یابی حوادث آخرین و کاراترین روش بررسی علل حوادث می باشد که با تقسیم بندی علل در 3 طبقه ی علل مستقیم؛علل غیرمستقیم و علل ریشه ای زمینه بررسی های دقیق تر جهت یافتن علل ریشه ای حوادث با هدف جلوگیری از تکرار آنها و ارتقاء سیستم ایمنی در صنعت را بوجود آورد.با توجه به افزایش هزینه های حوادث ناشی از کار در ایران و سیر صعودی غیرمنطقی آن، چنین به نظر می رسد که تولید در کشور ما به لحاظ ضایعات نیروی انسانی ناشی از کار، از هزینه بسیار بالایی بر خوردار است. روش کار: در این تحقیق ابتدا با شناخت حوادث ناشی از کار و همچنین با استفاده از روش تجزیه و تحلیل حوادث شغلی ریسک فاکتور علت و معلول(Event and Causal Factor Analysis ( E&CFA ) پردا خته شده است.هدف از این تحقیق این است که با استفاده از روش تجزیه و تحلیل حوادث شغلی ریسک فاکتور علت و معلول E&CFA به تحلیل حوادث شغلی رخ داده در بازه زمانی سال 1385 تا سال 1394 ارجاع شده به اداره کار چابهار پرداخته شود این روش یک روش آنالیز ریشه ای Root Cause Analysis می باشد و جهت بررسی مشکلات چند عاملی Multi Fractional یا زنجیره های علیت طولانی و پیچیده کاربرد دارد . در این مقاله ضمن معرفی این تکنیک به نحو ه بهره گیری از آن برای تجزیه و تحلیل حوادث پرداخته شده است.یافته ها: نتایج حاصل از تحقیق نشان می دهد که مهمترین علل مستقیم وقوع حوادث، توجه نکردن به شرایط ناایمن کاری می باشد، مهم ترین علت واسط، توجه نکردن به دستور العمل ها و قوانین، و بیشترین آمار گزارش شده، در خصوص علل ریشه ای حادثه فقدان دستورالعمل و نظارت مناسب و دقیق سرپرستی بوده و از مهم ترین اقدامات کنترلی، نظارت سرپرست می باشد. نتیجه گیری: نتایج این تحقیق بیانگر این است که شهرستان چابهار از نظر رعایت اصول ایمنی خیلی خوب بوده و آمار ضریب شدت حادثه در این شهرستان نیز، کمتر از حد استاندارد می باشد اما با توجه به پروژه های در دست اجرا و صنعتی شدن کارگاه ها، متولیان امر ایمنی بایستی با نظارت دقیق در راستای بهبود و ارتقاء سطح ایمنی و سلامتکارگران گام هایی در جهت بهبود وضعیت ایمنی برداشته و برگزاری دوره های آموزش ایمنی و نظارت بر اجرای قوانین و آیین نامه های ایمنی را سرلوحه کار خود قرار دهند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUMCONF01_068. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/771424/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خطیبی، عبدالباسط و گیوه چی، سعید و نصرآبادی، مهناز،1396،تحلیل حوادث ناشی از کار به روش E&CFA مطالعه موردی: حوادث ناشی از کار ارجاعی به اداره کار چابهار در بازه زمانی 1394-1385،کنفرانس ملی پژوهش های نوین در مهندسی عمران ، معماری و مدیریت شهری،Isfahan،https://civilica.com/doc/771424

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,878
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support