ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی فرایند تصفیه پساب در یک واحد پیش تصفیه شیمیایی با هدف ارزیابی پارامترهای آن

Year: 1396
COI: OGPH02_012
Language: PersianView: 211
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جاسم بابارحمتی - بخش مهندسی شیمی واحد سیرجان دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان ایران
فرشاد فرهبد - بخش مهندسی شیمی واحد فیزوزآباد، دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد ایران

Abstract:

در فرایند نرم شدن اساسی از پیش تصفیه استفاداه شده و بدین منظور جهت تولید نمک و آب شرب به کار می روند. در طول فرآیند پیش تصفیه سختی کل به علت وجود نمک های منیزیم و کلسیم یم باشد از پساب تولید نمک کلراید سدیم نیز ممکن می شود استفاده از کربنات و هیدروکسید سدیم و یا کلسیم در پساب و حذف سختی به صورت موقتی یا دایم به عنوان ترکیب هیدروکسید منیزیم و کربنات کلسیم حاصل می شوند این ذرات کوچک بوده و برای رسوب به زمان زیادی نیاز دارند با استفاده از منعقد کننده های معدنی در شرایط خاص زمان لازم برای مراحل انعقاد و لخته سازی و رسوب کوتاه بوده و در نتیجه محدودیت محصول نیز به حداقل می رسد تعیین مقادیر مطلوب کربنات کلسیم و هیدروکسید سدیم همچنین شرایط مطلوب و طبیعی فرآیند پیش تصفیه به نوع و دوز مصرف منعقد کننده ها وابسته بوده و منعقدکننده ها می بایست بررسی و ارزیابی شوند تا سختی کل به حداقل رسیده و پساب حاصل از شفافیت بیشتری برخوردار باشد. نتایج ازمایشگاهی بیانگر توانایی منعقدکننده در حذف جزء ایجاد کننده کدورت در پساب می باشد. افزایش میزان منعقد کننده از 1 تا 2/5 گرم سبب کاهش کسر از 0/19 تا 0/14 است به عبارتی با افزایش میزان نانو منعقدکننده یون های مثبت و منفی موجود در محیط بیشتر شده و انعقاد بهتر و در نهایت لخته های بزرگ تری تشکیل می شند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is OGPH02_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/771508/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابارحمتی، جاسم و فرهبد، فرشاد،1396،بررسی فرایند تصفیه پساب در یک واحد پیش تصفیه شیمیایی با هدف ارزیابی پارامترهای آن،Second International Conference on Oil, Gas, Petrochemical and HSE،Hamadan،https://civilica.com/doc/771508

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,267
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support