Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی اقتصادی مخلوط های آسفالت ماستیک در مقایسه با مخلوط های آسفالتی گرم متداول

Year: 1397
COI: FSCONF01_040
Language: PersianView: 519
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید حسینی عچرشی - کارشناس ارشد مهندسی عمران ، دانشگاه شهید چمران اهواز

Abstract:

کشور ایران به دلیل قرار گرفتن در مسیر ترانزیت آسیای میانه و اروپا از لحاظ راه های ارتباطی نقش بسزایی را در منطقه ایفاء می نماید به علت دسترسی آسان و ارزان به منابع نفتی تقریبا روسازی تمامی راه های کشور از نوع آسفالتی است با توجه به تنوع آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی کشور و وابسته بودن عمر و کیفیت مخلوط های آسفالتی به این پارامترها و نظر به رشد ترافیک و افزایش هزینه های ساخت و نگهداری ، طراحی و اجرای رویه های مقاوم در برابر ترافیک های حجیم و بارهای محوری سنگین و تغییرات دما و رطوبت ضروری می باشد. کشور ایران سرزمین پهناوری است که دارای مناطق با شرایط اقلیمی و توپوگرافی بسیار متنوع بوده و مجموعه ای از نقاط مرتفع و کوهستانی سردسیر در شمال و غرب کشور و یا کوهستانی و گرمسیر در جنوب و شرق کشور و همچنین دشتهای کویری و مناطق جلگهای با شرایط آب و هوایی بسیار متنوع می باشد . راه های شوسه ارتباطی ، عمده ترین عامل دسترسی بین مناطق بوده و به دلیل وجود منابع غنی نفت خام در کشور و ارزانی قیر تقریبا تمامی راه های اصلی با آسفالت روکش می گردد . امروزه به دلیل رشد جمعیت و بالطبع رشد ترافیک از یک طرف وافزایش هزینه های بهره برداری و نگهداری از راه ها از طرف دیگر انجام مطالعات و تحقیقات در جهت یافتن راه حل هایی به منظور افزایش عمر رویه های آسفالتی ، اجرای رویه های مقاوم در برابر ترافیک زیاد و بارهای محوری سنگین و به خصوص تغییرات دما و فراهم نمودن رویه های ایمن برای تردد وسایل نقلیه را ضروری می نماید . امروزه به دلیل افزایش حجم بار محوری وسایل نقلیه و سرعت در ترافیک جاده ای و بالطبع افزایش هزینه های بهره برداری و نگهداری راه ها ضرورت انجام مطالعات و تحقیقات در جهت یافتن مخلوط های آسفالتی با دوام قیر و سازگار با شرایط ایران اجتناب ناپذیر می باشد . بر اساس مطالعات انجام شده و نتایج به دست آمده از آزمایش های مختلف کاملا محرز گردید که آسفالت ماستیک نفوذناپذیر نسبت به بتن آسفالت گرم دارای مزایای بسیاری است که مهمترین آن یکی افزایش عمر مفید و دوام اینگونه مخلوط ها است و دیگری کاهش ضخامت آسفالت در روسازی با استفاده از اینگونه مخلوط ها می باشد بررسی ها و مطالعات انجام شده و همچنین بر اساس آمارهای مختلف منتشره به نظر می رسد که عمر مفید بتن آسفالت گرم در ایران به طور متوسط حداکثر حدود 5 سال است بنابراین با توجه به نتایج آزمایش های انجام شده بر روی آسفالت ماستیک در این پژوهش با رعایت ضریب اطمینان کافی، آسفالت های معمولی حداقل به یک روکش جدید نیاز داشته تا در پایان عمر بهره برداری دوم خود دارای سطح سرویس تقریبا مشابه سطح سرویس آسفالت های ماستیک گردد بنابراین با انجام چنین فرضی که تا حدود زیادی نزدیک به یقین است یک برآورد هزینه به صورت کامل برای هر دو نوع مخلوط آسفالت ماستیک و آسفالت گرم متداول انجام می دهیم

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is FSCONF01_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/771771/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی عچرشی، سعید،1397،ارزیابی اقتصادی مخلوط های آسفالت ماستیک در مقایسه با مخلوط های آسفالتی گرم متداول،The first national conference on sustainable development in Iranian science and technology،Tehran،https://civilica.com/doc/771771

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,737
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support