Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گرافیک محیطی و تاثیر آب و آبنما در محیط زیست

Year: 1396
Publish place:

COI: AVCONF01_029
Language: PersianView: 478
This Paper With 25 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 25 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ملوسک رحیم زاده تبریزی - دانشجوی دکترای تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، مربی موسسه آموزش عالی رسام کرج
نگار پری زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد بیوشیمی دانشگاه شهید بهشتی تهران

Abstract:

امروزه با تحولات زندگی اجتماعی و رشد و توسعه جوامع، میزان وابستگی انسان به محیط پیرامون برای تامین نیازهای مادی و معنوی بیش از گذشته احساس می شود. گرافیک محیطی با رویکرد فضا سازی و مبلمان شهری می تواند در نحوه ی تعامل انسان ها و همچنین ایجاد آرامش و آسایش در محیط زندگی بسیار موثر باشد. آنچه در نحوه زیستن اهمیت دارد فضایی مناسب و آرامش بخش می باشد که باعث تلطیف شدن روح انسان و نهایت احساس رضایتمندی و آرامش خاطر می گردد؛ لذا وجود آبنما ها در فضای شهری می تواند با توجه به اهمیت عنصر آب در زندگی انسان علاوه بر زیباسازی محیط ، بر روح و روان انسان نیز تاثیرگذار باشد. با توجه به این مهم مقاله ی حاضر سعی دارد علاوه بر تبیین اهمیت و تاثیر آب در محیط زیست عملکرد زیبایی شناسانه ی آبنما در فضای شهری و زیستی را نیز تشریح نماید. در این راستا از روش توصیفی و بااستفاده از منابع مکتوب سعی گردیده ضرورت وجود آب نما در فضای زیستی نیز مطرح شود.دستاوردها نشان می دهد گرافیک محیطی می تواند در فضاسازی شهری و ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی انسان ها موثر باشد و همچنین وجود آب و آبنماها که در زندگی اجتماعی از دیرباز تاکنون از اهمیت بسیاری برخوردار بوده بسیار نقش تعیین کننده ای در القای حس آرامش، لطافت و معنویت درفضای زندگی انسان دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AVCONF01_029. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/772187/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیم زاده تبریزی، ملوسک و پری زاده، نگار،1396،گرافیک محیطی و تاثیر آب و آبنما در محیط زیست،اولین همایش بین المللی مبانی نظری هنرهای تجسمی ایران با رویکرد محیط زیست،Tehran،https://civilica.com/doc/772187

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 17,029
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support