ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پژوهشی بر روند بررسی در ساخت پروژه های راه سازی استان که گیلویه و بویراحمد با استفاده از تلفیق روش های مهندسی اقتصاد و مهندسی ارزش

Year: 1397
COI: EBUCONF02_017
Language: PersianView: 269
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمجید پورالحسینی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران - دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان
رحیم امین زاده - دکتری عمران – عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان

Abstract:

حمل و نقل به عنوان یکی از زیر بخشهای اساسی کشور بخش زیادی از منابع ملی را به خود اختصاص میدهد. 15 درصد از تولید ناخالص ملی مربوط به این زیر بخش از پروژه های عمرانی است. کشور ما ایران با توجه به وجود راه های متعدد در سطح خود (شریان های عبوری با سطوح عملکردی مختلف) که هرساله بر میزان این محورهای مواصلاتی افزوده میشود، در حال صنعتی شدن است. وجود مشکلاتی شامل؛ الف)عمر مفید اندک 9) سال) برای راه های موجود در سطح کشور، ب)وجود حدود 8000 پروژه نیمه تمام در سطح کشور، ج) اجرای ناقص %27 از پروژههای عمرانی خصوصا راهسازی در سطح کشور خصوصا مناطق کمتر توسعه یافته و ...، لزوم بهره گیری از روش های مناسب مهندسی منظور افزایش سطح عملکردی پروژه های راه سازی را در سطح کشور افزایش داده است. در پژوهش حاضر با استفاده از بررسی آماری و اقتصادی پروژهی راه سازی در استان کهگیلویه و بویراحمد و انجام بررسی های دستی آماری که در قالب ریزمتره مالی ارایه شده است، به بررسی نقاط ضعف و قوت در پروژه که به تقویت و ارزش بیشتر پروژه منجر میشود، اقدام شده است. در ادامه با تدوین پرسشنامه ای محقق ساخته بر اساس بررسیهای لازم بر روی نقاط قوت و ضعف و انجام مصاحبات میدانی با کارشناسان و خبرگان فعال در زمینهی راهسازی، به تدوین پرسشنامه ای محقق ساخته که دارای 6 معیار و 22 زیرمعیار است، به انجام تحلیلی چند معیاره (AHP) بر روی درخت سلسله مراتبی ایجاد شده، پرداخته شده است تا فاکتورهای تاثیرگذار بر افزایش ارزش کمی و کیفی پروژه ی راه سازی، مشخص شود. در پایان پژوهش نتیجه-گیری شد که ارزش اقتصادی و سطح فنی پروژه ی راه سازی واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد با انجام تحلیل های اقتصادی و مهندسی ارزش با استفاده ارز روش تصمیم گیری چندمعیاره، بیانگر این مطلب است که تاثیر معیارهای بودجه بندی پروژه، ادوات و تجهیزات سنگین و مصالح مصرفی، به ترتیب با دارا بودن وزن آماری معادل با 0/406، 0/213 و 0/152 به عنوان ارزشمندترین عوامل ایجاد ارزش فنی-اقتصادی در پروژهی راه سازی معرفی شده است که با تقویت زیرمعیارهای بودجه ی کافی و به اندازه برای بخش های مختلف پروژه، استفاده از ادوات سنگین راهسازی تولید شدهی به روز و مصالح با کیفیت عالی و مناسب، به افزایش بهرهوری پروژهی راه سازی در بخش های مختلف آن منجر خواهد شد.

Keywords:

مهندسی اقتصادی، مهندسی ارزش، پروژهی راهسازی، استان کهگیلویه و بویراحمد، روش تصمیم گیری چندمعیاره AHP

Paper COI Code

This Paper COI Code is EBUCONF02_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/772810/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورالحسینی، سیدمجید و امین زاده، رحیم،1397،پژوهشی بر روند بررسی در ساخت پروژه های راه سازی استان که گیلویه و بویراحمد با استفاده از تلفیق روش های مهندسی اقتصاد و مهندسی ارزش،Second National Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Development،Shirvan،https://civilica.com/doc/772810

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,214
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support