ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر بازاریابی حسی و کاربرد آن

Year: 1397
COI: IDBCONF05_028
Language: PersianView: 518
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مونا مقصودی - دانشجوی دکترا مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی در دانشگاه آزاد تهران شمال

Abstract:

بازاریابی حسی، بر یک تعامل دوجانبه جهت خلق تجربه ای تمام عیار از محصول و برند در نزد مشتری پایه گذاری شده است تا بتواند همبستگی عمیقتری با مشتری ایجاد کند. به بیان دیگر نوعی بازاریابی است که حواس مشتریان را در بر میگیرد و بر درک، قضاوت و رفتار آنها تاثیر میگذارد. این سبک بازاریابی نه تنها مبتنی بر ذهن هیجانی مصرف کننده ساخته و طراحی می شود بلکه به ذهن شناختی و حسی وی نیز مربوط می شود. با توجه به پژوهشهای انجام گرفته در بازاریابی در مورد مشتری، نتیجه میگیریم محرک ناخودآگاه که به حواس اصلی متوسل می شوند، روش موثرتری برای درگیر کردن مشتریان می باشد. شناخت این محرکهای ضمنی متضمن شناخت حس و درک است که در رفتار مشتری به کار می رود که همان جنبه ی تحقیقاتی از بازاریابی حسی است. در این مقاله ابتدا به تعریف جامعی از بازاریابی حسی و معرفی ویژگی های حواس پنجگانه مشتریان می پردازیم و اینکه چگونه می توان با کمک گرفتن از حواس پنجگانه افراد،برآنها تاثیر گذاشت تا به تغییر رفتار منجر شود.در ادامه آمیزه بازاریابی حسی ارایه می گردد و همچنین به شرح مدلی تحت عنوان BETTERمی پردازیم که درواقع برای برای آسانتر و نظام مندتر کردن فرایند ایده یابی بازاریابی حسی استفاده می گردد. در این مقاله سعی بر آن است با شناخت بیشتر به اهمیت روزافزون این حیطه پی ببریم و بتوانیم از آن در برنامه های بازاریابی جهت تاثیرگذاری بیشتربهره ببریم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IDBCONF05_028. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/773226/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مقصودی، مونا،1397،مروری بر بازاریابی حسی و کاربرد آن،5st International Conference in Innovation Development and Business ،Tehran،https://civilica.com/doc/773226

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,409
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support