ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش جداره در ارتقاء کیفیت منظر خیابان محلی (نمونه موردی خیابان لنبان اصفهان)

Year: 1397
COI: PSHCONF04_031
Language: PersianView: 222
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرنوش سقایی - دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری

Abstract:

امروزه مردم بیشترین زمان خود را چه برای طی کردن مسیر از خانه به محل کارخود، مدرسه و ... و چه برای گردش و تفریح در خیابان ها سپری می کنند. خیابان ها دومین مکانی هستند که انسان ها پس از خارج شدن از خانه ی خود یا همان مکان اول، با آن در تماس هستند. بنابر این هم از آن تاثیر می پذیرند و هم از آن تاثیر می گیرند. خیابان به عنوان منظر شهری که در دید تمامی شهروندان قرارا می گیرد می بایست جاذب بوده و بیننده را دچار خستگی و یکنواختی و نا امنی نکند.جداره ها ی خیابان ها از مهمترین عناصر منظر شهری محسوب می شوند که بیش از مجموعه ای از مغازه هاست که در کنار هم قرار گرفته اند. وجود جداره های مخروبه، تاریکی جداره ها ی خیابان لنبان در شب حس امنیت را از بین برده و بر ادراک ناظر اثر سو می گذارد، همچنین وجود کاربری های نا سازگار مانند اوراقی ها و لوازم یدک فروشی ها - که به صورت کاربری متمرکز در این محله می باشند- با منطقه مسکونی نه تنها مخل آسایش ساکنین گشته بلکه جداره ی خیابان را نا همگون و زشت کرده است.با توجه به اینکه محله ی لنبان یکی از پرجمعیت ترین محله های اصفهان - طبق آمار سال1392 شهرداری اصفهان 9826 نفر می باشد، است و آمدوشد مردم در محله زیاد است، لذا بررسی تاثیر جداره ها بر ارتقای کیفیت این محله ضروری است. در راستای موضوع فوق این تحقیق با استفاده از روش توصیفی و کتابخانه ای و مشاهده میدانی و پرسشنامه به بررسی تاثیر جداره بر ارتقاء کیفیت منظر شهری در خیابان لنبان اصفهان میپردازد و به دنبال رسیدن به این است که آیا جداره های خیابان و نماهای ساختمان بر آسایش و ایمنی شهروندان موثر است و آیا جداره های خیابان و نماهای ساختمان بر زیبایی بصری شهر تاثیر دارد نتایج حاصل مشخص می کند که عدم همخوانی و هماهنگی در جداره های خیابان لنبانشدیدا جلب توجه می کند. گویا مجموعه ای از ساختمانهای منفرد، بدون هیچ ارتباط و پیوندی، به طور تصادفی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و بی هیچ قانونمندی، بدنه فضاهای شهری را تشکیل داده اند. حال آنکه جداره های شهری که در دوران های مختلف شکل گرفته است، در واقع نمایانگر شخصیت شهر و حامل ارزش های فرهنگی و محیطی یک جامعه محسوب می شود.

Keywords:

جداره، منظر، خیابان محلی، سیمای شهر

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF04_031. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/774191/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سقایی، مهرنوش،1397،نقش جداره در ارتقاء کیفیت منظر خیابان محلی (نمونه موردی خیابان لنبان اصفهان)،Fourth National Conference on Urbanism, Architecture, Civil and Environmental،Shirvan،https://civilica.com/doc/774191

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support