Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی دلایل بی توجهی رسانه ها به اخبار فوتبال و فوتسال بانوان

چهارمین همایش ملی علوم ورزشی و تربیت بدنی ایران
Year: 1397
COI: SPORTCONF04_218
Language: PersianView: 855
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

افشین احمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی، دانشگاه پیام نور کرج
روزبه احمدی - گزارش صدا و سیما و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

Abstract:

میزان توجه رسانه های ورزشی ایران به ورزش بانوان بسیار کم و ناچیز است و برخی از خبرگزاری های معتبر با داشتن صدها هزار بازدید کننده در هر روز، حتی زحمت تهیه چند خبر کوتاه از فعالیت های ورزشی بانوان را نیز به خود نمی دهند. آمار به دست آمده از آرشیو یک ماهه پنج خبرگزاری عمده و پر بازدید ایران به اسامی ایرنا، ایسنا، فارس، مهر و تسنیم نشان داد که این خبرگزاری ها در مجموع تنها 1.1% از کل اخبار ورزشی خود را به حوزه فوتبال و فوتسال بانوان اختصاص داده اند که آمار نومید کنده ای محسوب می شود. چهار پایگاه اطلاع رسانی تخصصی ورزشی نیز که کار تخصصی آنها ارایه اخبار ورزشی است، تنها درصد کمی از کل اخبار یک ماهه خود را به فوتبال و فوتسال بانوان اختصاص داده اند. این موارد نشان دهنده این است که رسانه های ورزشی کشور متاسفانه توجه کافی به این دو رشته ورزشی پر طرف دار در بین بانوان ندارند که این موضوع می تواند به دلایل مختلفی مثل بی توجهی ورزش بانوان به طور اهم و این دو حوزه به طور اخص، نبود یا کمبود نیروی متخصص در این حوزه ها، تمرکز روی ورزش مردان و دلایل دیگری از این قبیل باشد. این در حالی است که علیرغم وجود کاستی های فراوان، کم توجهی مسولان ورزشی به ورزش بانوان، نبود تجهیزات و امکانات ورزشی مناسب و کافی، نبود یا کمبود امکانات مالی، نبود حامیان مالی و پخش نشدن تلویزیونی مسابقات، فوتبال و فوتسال بانوان کماکان به فعالیت خود ادامه می دهند و فوتسال بانوان با همت مربیان و بازیکنان و حمایت های مقطعی مدیران فدراسیون فوتبال توانسته به افتخارات و عناوین خوبی نیز در سطح آسیا دست پیدا کند و این امید می رود که با تلاش و همت بازیکنان و مربیان فوتبال بانوان، به زودی شاهد درخشش آنها نیز در مسابقات بین المللی باشیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SPORTCONF04_218. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/774594/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، افشین و احمدی، روزبه،1397،بررسی دلایل بی توجهی رسانه ها به اخبار فوتبال و فوتسال بانوان،The 4th National Conference on Sport Sciences and Physical Education of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/774594

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 61,479
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support