ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی آماری میزان توجه خبرگزاری های ایران به اخبار حوزه فوتبال

Year: 1397
COI: SPORTCONF04_219
Language: PersianView: 197
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

افشین احمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی، دانشگاه پیام نور کرج
روزبه احمدی - گزارش صدا و سیما و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

Abstract:

ایرانیان علاقه زیادی به ورزش به خصوص فوتبال و رشته های وابسته بدان فوتسال و فوتبال ساحلی دارند و اخبار و نتایج مسابقات آنها را از طریق رسانه های مختلف دنبال می کنند. در این راستا، میزان توجه رسانه ها به حوزه فوتبال نیز بیشتر از حوزه های دیگر است و روزانه هزاران خبر، یادداشت، گزارش، تحلیل و مقاله در این زمینه تولید شده و در اختیار مخاطبان قرار می گیرد. مطابق آمار موجود، بیشتر رسانه های ایران تمرکز خود در حوزه اخبار ورزشی را ابتدا معطوف به فوتبال و سپس فوتسال و فوتبال ساحلی در هر دو بخش داخلی و خارجی و همچنین در بخش زنان و مردان کرده اند. بر این اساس، با مراجعه به آرشیو هشت خبرگزاری اینترنتی و استخراج آمار آن ها در بهمن ماه 1396 مشخص شد که در مجموع بیش از بیست هزار خبر ورزشی کار کرده اند که بیش از 60 درصد آن ها در حوزه فوتبال و حدود 40 درصد در زمینه سایر حوزه های ورزشی بوده است. خبرگزاری فارس، بیشترین تعداد اخبار فوتبالی و خبرگزاری صدا و سیما کمترین تعداد اخبار مربطو به این حوزه را طی این مدت روی خروجی خود قرار داده اند. در عین حال، رتبه اول ارایه اخبار ورزشی خارج از حوزه فوتبال نیز با قطعیت به ایرنا تعلق دارد و هفت خبرگزاری دیگر در ردهه ای دوم تا هشتم جای گرفته اند. آمار به دست آمده، در نهایت در راستای تایید این مطلب اند که فوتبال برای بسیاری از رسانه های ورزشی جزو اولویت های نخست است که البته میزان توجه این رسانه ها بدان متغیر و تابع عواملی چون سلیقه مدیران و سیاست کاری هر خبرگزاری، میزان در اختیار داشتن نیروی انسانی مجرب و مواردی از این قبیل است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SPORTCONF04_219. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/774595/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، افشین و احمدی، روزبه،1397،بررسی آماری میزان توجه خبرگزاری های ایران به اخبار حوزه فوتبال،The 4th National Conference on Sport Sciences and Physical Education of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/774595

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 58,328
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support