ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل سازی عددی شکست سد با بستر متحرک

Year: 1397
Publish place:
COI: CAUCONF01_0060
Language: PersianView: 210
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی جمشیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران-سازه های هیدرولیکی، دانشگاه علم و صنعت ایران
سیدمصطفی سیادت موسوی - استادیار گروه آب و محیط زست، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران
ابراهیم جباری - استاد گروه آب و محیط زست، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

در این پژوهش، یک مدل عددی برای حل دستگاه معادلات آب کم عمق، با در نظر گرفتن بستر متحرک توسعه یافته است. معادلات آب کم عمق، حالت متوسط گیری شده در عمق معادلات ناویر-استوکس در حالت یک بعدی و دوبعدی هستند که میتواند رفتار فیزیکی طیف وسیعی از پدیده های گوناگون در طبیعت را توصیف نمایند. این معادلات دستگاهی از معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی شامل معادلات پیوستگی و اندازه حرکت میانگین گیری شده در عمق هستند و بر حسب متغیرهای تراز سطح آب و آبگذری در واحد عرض در یک راستا و یا دو راستای متعامد در صفحه افق بیان میشوند. معادلات، در چارچوب روش تفاضل محدود گسسته سازی شده و از شمای دو مرحلهای پیش بینی-اصلاح مک کورمک، برای حفظ دقت مرتبه دوم در مکان و زمان استفاده شده است. همچنین برای مهار نوسانات غیرواقعی و غیر فیزیکی از روش تغییرات کل از بین برنده یا TVD به خاطر عدم نیاز به ماتریس ژاکوبین و لزجت مصنوعی استفاده شده است. فرمولبندی ریاضیاتی حاکم بر این مدل، شامل معادلات آبهای کم عمق برای هیدرودینامیک جریان و معادله اکسنر برای مورفودینامیک است و برای دبی رسوب از مدل گراس استفاده شده است. بررسی نتایج، حاکی از قابلیت روش عددی موجود در تسخیر شوک و همچنین مدل سازی پدیده شکست سد است.

Keywords:

معادلات آب کم عمق، روش تفاضل محدود، بستر متحرک، روش مک کورمک، TVD

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_0060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/775169/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جمشیدی، مصطفی و سیادت موسوی، سیدمصطفی و جباری، ابراهیم،1397،مدل سازی عددی شکست سد با بستر متحرک،کنفرانس عمران,معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/775169

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,678
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support