ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی مقاومت فشاری و کششی بتن حاوی الیاف ترکیبی

Year: 1397
COI: CAUCONF01_0149
Language: PersianView: 326
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حبیب کوپال - گروه مهندسی عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران
صمد دیلمقانی - گروه مهندسی عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران

Abstract:

استفاده همزمان از دو یا چند نوع الیاف در بتن منجر به بهبود سطح گسترده تری از خصوصیات بتن می شود ترکیب صحیح الیاف در یک مخلوط منجر به برهمکنش مثبت الیاف شده که در نتیجه آن می توان ترکیبی با عملکردی بهتر از نمونه های حاوی یک نوع الیاف را ساخت به این پدیده هم افزایی می گویند به این معنی که یک نوع از الیاف باعث بهبود عملکرد بتن در برخی از خصوصیات و جلوگیری از ایجاد ترکها با ابعاد خاص و در زمان خاص بوده و الیاف نوع دیگر همین وظیفه را در سطح دیگری انجام می دهند. در تحقیق حاضر از الیاف فولادی، الیاف نایلون بازیافتی منفرد، الیاف نایلون ضایعاتی رشته ای و الیاف پلی پروپیلن رشته ای با درصد حجمی یکسان بصورت جداگانه و ترکیبی در طرح اختلاط بتن معمولی استفاده شده است و با انجام آزمایش های مقاومت فشاری وکششی سعی بر انتخاب ترکیب بهینه الیاف و بررسی میزان افزایش مقاومت آزمونه های بتن الیافی شده است.نتایج حاصل از این تحقیق نشان داد که در بین آزمونه های ساخته شده، آزمونه های دارای ترکیب دوگانه، عملکرد بهتری نسبت به آزمونه های تک الیافی متناظر داشته اند بطوریکه با افزودن الیاف فولادی به سایر الیاف و در تمامی حالتهای ترکیبی، شاهد افزایش مقاومتهای فشاری و کششی بوده ایم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_0149. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/775257/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کوپال، حبیب و دیلمقانی، صمد،1397،ارزیابی مقاومت فشاری و کششی بتن حاوی الیاف ترکیبی،Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Planning of the Islamic World،Tabriz،https://civilica.com/doc/775257

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,869
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support