ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی الگوهای معماری پایدار در طراحی باغ موزه

Year: 1397
Publish place:
COI: CAUCONF01_1117
Language: PersianView: 998
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهناز رضایی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه هنر و معماری، واحد مهدیشهر، دانشگاه آزاد اسلامی، مهدیشهر، ایران
حسن اصانلو - استادیار، گروه معماری، دانشگاه سوره، تهران، ایران
عباس ارغان - دانشیار، گروه جغرافیا و برنامه ریزی شهری، واحد سمنان، دانشگاه آزاد اسلامی، سمنان، ایران

Abstract:

در جوامع پویا و سرزنده شهری در طول زمان و در جهت تحقق ایده آلها و یا نیاز ساکنین شهرها، فضاهای مختلف و متنوعی پدید می آید که در مجموع منظر شهری را شکل میدهد. یکی از این فضاهای شهری،پارکهای شهری هستند؛ باغموزه ها نیز نوعی از پارکهای شهری ، با کارکردی خاصتر ، میباشند که میتوانند عملکرد ویژه تری در راستای نمایش آثار یا هدفی خاص در قالب موزه داشته باشند. باغها از مظاهر فرهنگی و تاریخی ملتها به شمار میآیند و انسانها با ساخت آنها به نوعی با طبیعت ارتباط برقرار نمودهاند. موزه مکانی است که به شما القاء می کند که به چه چیز و چگونه بیندیشید. مکان هایی هستند که تاریخ هنر را شکل می دهند و تاریخ را جمع آوری نموده و به نمایش در می آورند. در ایران بالا بودن مصرف انرژی نسبت به میانگین جهانی و استفاده از منابع تجدید ناپذیر چون نفت و گاز از یک سو و بحران هویت در معماری از سوی دیگر نیاز به حرکت به سوی توسعه پایدار ضروری می باشد .در جهت دستیابی به این مهم می بایست زیر ساخت های لازم فراهم گردد و یکی از مهم ترین این موارد تدوین سامانه ای جهت ارزیابی و کنترل این توسعه است. معماری پایدار که یکی از جریان های مهم معماری معاصراست، عکس العملی منطقی در برابر مسایل و مشکلات عصر صنعت به شمار می رود. از طریق معماری می توان جامعه را از مطلوبیت و ارزش فراوان اقتصادی و زیست محیطی انرژی هایی که نام های بی زیان، سبز، آرام و... مشهور شده مطلع کرد. ارتقای کیفی زندگی اجتماعی ، یکی از مشغله های جدی منظر پایدار به شمار می رود، به نظر می رسد بهره گیری از اصول طراحی منظر پایدار در طراحی مناظر طبیعی می تواند این گستره های هویت ساز را به جایگاه والا و اصلی خود باز گرداند.

Keywords:

معماری پایدار ، توسعه پایدار ، طراحی معماری ، باغ موزه

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_1117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/776218/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی، بهناز و اصانلو، حسن و ارغان، عباس،1397،بررسی الگوهای معماری پایدار در طراحی باغ موزه،کنفرانس عمران,معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام،Tabriz،https://civilica.com/doc/776218

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 587
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support