ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل وضعیت مبلمان شهری نمونه موردی( شهر شیراز)

Year: 1397
COI: CAUCONF01_1529
Language: PersianView: 426
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ناصر حسن زاده - دانشجوی جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشتکارشناس پژوهش شهرداری شیراز
عیسی حسن زاده
حسین برنایی - کارشناس ارشد مدیریت آموزشی-رییس گروه پژوهش شهرداری شیراز

Abstract:

بیشک امروزه نقش مبلمان شهری در خدمات رسانی به شهروندان و همچنین افزایش زیباییهای بصری و بهبود دید منظر در شهرها برکسی پوشیده نیست. شهر شیراز نیز نه تنها از این قاعده مستثنی نیست بلکه با عنایت به نقش تاریخی، مذهبی، فرهنگی، هنری و ... آن و با توجه به جایگاه ارزنده این شهر در برنامه توسعه گردشگری ایران، طراحی، برنامهریزی و توسعه مبلمان شهری آن در راستای ارتقای زیباییهای بصری و افزایش کارایی آن جهت خدمات رسانی به جمعیتی فراتر از سطح شهر از اولویت خاصی برخوردار است که مطالعه و پژوهش در این زمینه جهت شناسایی و رفع ضعف و کاستیها و تقویت نقاط قوت آن ضروری به نظر میرسد. در این پژوهش توصیفی-تحلیلی که اطلاعات آن عمدتا0 با استفاده از پیمایش میدانی گردآوری شده، مبلمان شهری بخش مرکزی و تاریخی شهر شیراز از نظر مکانیابی، پراکنش فضایی و ... مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. نتایج پژوهش حاکی از آن است مبلمان شهری محدوده مورد پژوهش دارای مشکلات و نواقصی از جمله پراکنش فضایی نامناسب و مکانیابی نادرست، مصالح نامناسب و ناکافی بودن از لحاظ تعداد و... در برخی نواحی و خیابانهای آن است. در آخر جهت دستیابی به شرایط مناسبتر در زمینه مبلمان شهری در محدوده مورد پژوهش پیشنهادها و راهکارهایی ارایه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_1529. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/776626/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسن زاده، ناصر و حسن زاده، عیسی و برنایی، حسین،1397،تحلیل وضعیت مبلمان شهری نمونه موردی( شهر شیراز)،Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Planning of the Islamic World،Tabriz،https://civilica.com/doc/776626

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,524
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support