Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی شاخص های توسعه پایدار در مکان یابی بهینه ی پارک های شهری نمونه موردی:پارک های محله ای منطقه یک اصفهان

Year: 1397
COI: CAUCONF01_1634
Language: PersianView: 379
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی ریاحی دهکردی - دانشجوی ارشد طراحی شهری،دانشگاه یزد،ایران
شاهین کریمی ناصری مفرد - دانشجوی ارشد طراحی شهری،دانشگاه یزد،ایران

Abstract:

امروزه مقوله توسعه پایدار یکی از بحث های مهم و کاربردی در زمینه هایی چون محیط زیست و طراحی شهرها است.توسعه ای را که با در نظر گرفتن نیاز های نسل های آینده ،نیاز های انسانهای کنونی را برطرف می نماید را،می توان توسعه پایدار نامید،که هدف غایی آن رسیدن به عدالت شهری است.مکان کاربری ها ،فاصله آنها از مراکز شهری و همچنین نحوه و چگونگی دسترسی ساکنین به آنها، مهم و نقش پررنگی را در طراحی شهرها ایفا می کند .پارکها و فضاهای سبز شهری از حساس ترین عوامل موثر در شکلدهی به شکل و پایداری اجتماعی شهری هستند و علاوه بر اثرات اکولوژیکی،اثراتی نظیر تفریحی و تفرجگاهی دارند.اصفهان، سومین شهر پهناور و سومین شهر پر جمعیت ایران است. این شهر در میان سالهای 1050 تا 1722 میلادی به ویژه در قرن شانزدهم میلادی در میان حکومت صفویان هنگامی که برای دومین بار )پس از دوران سلجوقیان( پایتخت ایران شد، رونق فراوانی گرفت. لذا ایجاد عدالت شهری از طریق گستراندن توسعه پایدار شهری در اصفهان می تواند به کیفیت این شهر اضافه کند.منطقه یک اصفهان با مساحت 1043 هکتار ،داری 73926 نفر جمعیت می باشد. ، از شمال به منطقه 8 از شرق به 1،از غرب به 2و از جنوب به 0 محدود می گردد، به طوری که در مرکز شهر اصفهان واقع گردیده است. در نهایت این پژوهش سعی دارد با شناخت شناخت مفهوم،اهمیت و شاخص های توسعه پایدار کاربری های پارک شهری را با استفاده از نرم افزار GIS به طور صحیح و دقیق بر اساس پارامترهای موجود ، ارزیابی نموده ودر جهت عدالت شهری بر اساس تاثیرات توسعه پایدار درمکانیابی پارک های محلی منطقه 1 اصفهان قدم بردارد.روش پژوهش این مقاله ترکیبی از موردی و تحلیلی- توصیفی می باشد همچنین گرد آوری اطلاعات به صورت پیمایشی – میدانی و کتابخانه ای بوده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_1634. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/776731/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ریاحی دهکردی، علی و کریمی ناصری مفرد، شاهین،1397،ارزیابی شاخص های توسعه پایدار در مکان یابی بهینه ی پارک های شهری نمونه موردی:پارک های محله ای منطقه یک اصفهان،Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Planning of the Islamic World،Tabriz،https://civilica.com/doc/776731

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,661
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support