ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عوامل موثر بر شکل گیری حاشیه نشینی و پیامدهای ناشی از آن در مدیریت شهری

Year: 1397
Publish place:
COI: CAUCONF01_1690
Language: PersianView: 212
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا عبدی قرجه قیه - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ارومیه
پژمان غلامی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ارومیه
جواد شریف نژاد - استاد یارگروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ارومیه

Abstract:

حاشیه نشینی و مشکلات آن، به خصوص در کشورهای در حال توسعه، برای مدیران شهری یک معضل بزرگ شهری محسوب میشود. ضرورت پرداختن به این موضوع از آنجاست که این پدیده در عین حال که نتیجه و حاصل معضلات اجتماعی و خصوصا اقتصادی است، موجب بروز مشکلات دیگری همچون بزهکاری میگردد؛ با گسترش شهرها و تبدیل آنها به کلانشهر، لزوم کنترل وضعیت حاشیه نشینی و جلوگیری از گسترش آن، بیش از پیش احساس میشود.هدف از این تحقیق، شناخت بحران حاشیه نشینی و اثرات سوء آن بر سیما و منظر شهری و نیز تبعات نامناسب اجتماعی در پی شناخت عوامل موثر بر شکل گیری و رشد حاشیه نشینی است. برای رسیدن به این منظور ، با بررسی نقش و اثرگذاری آن بر حوزه های اطراف از دیدگاه مدیریت شهری، اثرات متقابل توسعه های شهری و حاشیهنشینی را بر یکدیگر بیان خواهیم کرد. دراین تحقیق، گردآوری اطلاعات از طریق مطالعه بر روی پژوهشهای موجود، مطالعات کتابخانهای و نیز پژوهش های میدانی می باشد.نتایج این پژوهش حاکی از آن است که از دلایل بسیار مهم حاشیه نشینی در شهر ، در کنار توسعه ی ناهمگون، میتوان به بیکاری، درآمد کم، پایین بودن اجاره بهای مسکن و مهاجرت گسترده از محیطهای شهری کوچک و روستاهای اطراف، اشاره کرد.

Keywords:

حاشیه نشینی، مدیریت شهری، ، سیما و منظر شهری، تبعات اجتماعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_1690. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/776787/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبدی قرجه قیه، محمدرضا و غلامی، پژمان و شریف نژاد، جواد،1397،عوامل موثر بر شکل گیری حاشیه نشینی و پیامدهای ناشی از آن در مدیریت شهری،کنفرانس عمران,معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/776787

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,305
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support