ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مهاربندهای کمانش ناپذیر در عملکرد سکوهای دریایی

Year: 1396
Publish place:
COI: SECM02_431
Language: PersianView: 190
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هامون آرشین - دانشجوی دکتری مهندسی سازه، دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر
اصغر وطنی اسکویی - دکتری زلزله ، دانشیار دانشگاه مهندسی عمران دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

Abstract:

نیاز مبرم به طراحی و ساخت سکوهای دریایی ایمن از مهمترین موضوعات مورد توجه جامعه ما در دوره توسعه حوزه های نفتی و گازی می باشد و با توجه به اهمیت این سازه ها در طول عمر مفید خود تحلیل و طراحی لرزه ای مناسب این ابنیه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. با توجه به اینکه در سال های اخیر بحث سیستم های باربر جانبی در علم عمران، قوت زیادی گرفته است، حال از آنجا که مهمترین ایراد اصلی سازه های مهاربندی این است که در نیروهای وارده شدید، مهاربند تحت فشار کمانش کرده و قابلیت اتلاف انرژی سیستم تحت بارهای چرخه ای شدیدا پایین می آید. یک رویکرد جایگزین برای قاب های مهاربندی این است که بتوان از کمانش مهاربندها جلوگیری کردویکی از سیستم های نوین باربر جانبی سیستم مهاربند کمانش ناپذیر می باشد، در این تحقیق با انتخاب یک قاب سکو که در مراجع جهانی مورد مطالعه قرار گرفته است و مدلسازی آن در نرم افزار ANSYS و آنالیزآن به وسیله آنالیزهای دینامیکی ناشی ازامواج و زلزله، به مقایسه نتایج پارامترهای لرزه ای از طریق منحنی های هیسترزیس خواهیم پرداخت، و اینگونه به قابل اعتماد بودن مدلسازی صورت گرفته پی برده خواهد شد، در مرحله بعد با در نظر گرفتن سیستم مهاربند هم مرکز معمولی برای سکوی موجود به بررسی رفتار کمانش مهار بندهای هم مرکز معمولی در سکوهای شابلونی تحت زلزله ودیگر بارهای محیطی ( امواج، زلزله ) فزاینده بصورت دینامیکی واز طریق تهیه منحنی های هیسترزیس و بار جابه جایی به محاسبه نتایج مهم مانند ضریب رفتار، ضریب شکل پذیری، جذب انرژی، سختی اولیه و مقاومت نهایی خواهیم پرداخت. یکی از موارد مهمی که دراین تحقیق موردکنکاش قرار خواهیم داد، رابطه ی بین میزان جذب انرژی در سیکل های مختلف بارگذاری چرخه ای خواهد بود، و در مرحله ی آخر نیز برای مقایسه ای بین این سیستم و سیستم مهاربند همگرا معمولی به آنالیز یک سکوی شابلونی سرچاهی با ابعاد واقعی پرداخته خواهد شد. تا از این طریق به یک الگوی رفتاری نسبتا کامل از مهاربندی سکوهای دریای به وسیله این دو سیستم، دست یابیم.

Keywords:

مهاربند کمانش تاب، آنالیز دینامیکی، منحنی هیسترزیس، ضریب رفتار، ضریب شکل پذیری، جذب انرژی، سختی اولیه، مقاومت نهایی

Paper COI Code

This Paper COI Code is SECM02_431. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/777283/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آرشین، هامون و وطنی اسکویی، اصغر،1396،بررسی مهاربندهای کمانش ناپذیر در عملکرد سکوهای دریایی،دومین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران(مهندسی سازه و مدیریت ساخت)،Tehran،،،https://civilica.com/doc/777283

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,886
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support