ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

دیدگاه اسلام در خصوص عدالت اقتصادی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی

Year: 1397
COI: ICCRT04_169
Language: PersianView: 214
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا حسینی - دانشجوی کارشناسی ارشد فقه و حقوق ، دانشگاه الزهراء. تهران ، ایران
فریبا حاجیعلی - دانشیار فقه و حقوق دانشگاه الزهراء. تهران ، ایران

Abstract:

یکی از عواملی که سبب می شود برخی وضعیت های اجتماعی را به عنوان مساله اجتماعی تعریف و تعیین کنیم، تفاوت و تخالفدو ساحت ذهنی و عینی این وضعیت ها در یک جامعه است؛ به این معنا که از سویی، مردم یک جامعه_ به مثابه سوژه ها وصاحبان اذهان _ باور داشته باشند که یک وضعیت اجتماعی معین، باید به گونه ای خاص باشد تا بتوان آن را وضعیتی بسامانو مطلوب دانست؛ و از دیگر سو، در تجربه عملی و زیست عینی خود مشاهده کنند که وضعیت اجتماعی مذکور (چه در سطحمحلی، چه ملی و چه جهانی) با مطلوب ذهنی ایشان تفاوت و فاصله دارد و باعث به وجود آمدن معضلات فردی و اجتماعی شدهاست. در این مقاله با بررسی تطبیقی نظریه های جامعه شناختی و منابع دینی، به ارایه ی راهکاری در مورد مدیریت اقتصادیبه قصد رسیدن به اقتصادی سالم می پردازیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCRT04_169. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/778202/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی، زهرا و حاجیعلی، فریبا،1397،دیدگاه اسلام در خصوص عدالت اقتصادی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی،Fourth International Congress of Religious Culture and Thought،Qom،https://civilica.com/doc/778202

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,811
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support