ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مقایسه ای مکاتب سنتی و جدید فلسفه تعلیم و تربیت در حوزه اگزیستانسیالیسم و نوع نگاه به معلم

Year: 1397
COI: OSCONF02_073
Language: PersianView: 475
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود رییسی وانانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد
محمدتقی محمودی - مدیر گروه و عضو هییت علمی گروه مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد
سید روح الله موسوی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

Abstract:

این مقاله با هدف بررسی بررسی مقایسه ای مکاتب سنتی و جدید فلسفه تعلیم و تربیت در حوزه اگزیستانسیالیسمو نوع نگاه به معلم انجام گرفته است. روش مورد استفاده در این تحقیق از نوع روش کتابخانه ای و تحلیلی – اسنادی می باشد . ابتدا برای ورود به بحث معلم و ویژگی هاو صلاحیت های وی به ناچار به صورت بسیار اجمالی به بررسی هر کدام از فلسفه های سنتی و جدید پرداخته شده است و سپس بحث خود را با بررسی معلم و صلاحیت های وی در این مکاتب ادامه داده ایم . منظور ما از مکاتب سنتی در این تحقیق شامل سه مکتب ایدیالیسم، ریالیسم و تومیسم و منظور از مکاتب جدید شامل سه مکتب طبیعت گرایی یا ناتورالیسم، پراگماتیسم و اگزیستانسیالیسم بوده اند . نتایج این تحقیق حاکی از این است که در مکاتب سنتی دیدگاه نسبت به معلم یک دیدگاه یک طرفه و سرشار از استعداد بوده است که می تواند و باید بر شاگردان تاثیر بگذارد (به صورت یک طرفه ). اما در مکاتب جدید ( طبیعت گرایی، پراگماتیسم، اگزیستانسیالسم ) و در واقع با ظهور ژان ژان روسو و انتشار کتاب وی به نام امیل به طور کلی در تمام جوانب آموزش و پرورش انقلابی ایجاد می شود که معلم نیز به تبع آن از این انقلاب متاثر می شود و رابطه مستبدانه و یک طرفه معلم با شاگرد و نگریستن بهمعلم به عنوان یک متخصص دگرگون می شود و معلم را به عنوان هادی و راهنما در نظر می گیرید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is OSCONF02_073. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/778541/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رییسی وانانی، محمود و محمودی، محمدتقی و موسوی، سید روح الله،1397،بررسی مقایسه ای مکاتب سنتی و جدید فلسفه تعلیم و تربیت در حوزه اگزیستانسیالیسم و نوع نگاه به معلم،Conference on Knowledge and Technology of Psychology, Educational Sciences and Sociology of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/778541

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 1
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,371
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support