ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نظرکاوی بر نظرات فارسی کاربران با کاربست روش های مدلسازی شبکه عصبی و جنگل تصادفی

Year: 1396
COI: CONFITC04_080
Language: PersianView: 320
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سهیلا جوادی نیا - دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات، موسسه آموزش عالی مهرآستان، گیلان
فاطمه احمدی آبکناری - استادیار، گروه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، دانشگاه پیام نور مرکز رشت

Abstract:

به سبب رشد سریع شبکه ها و رسانه های اجتماعی، امکان دسترسی افراد به نظرهای سایر کاربران افزایش یافته است.نظرها، حاوی اطلاعات ارزشمندی هستند که با تحلیل آنها، می توان به گرایشها و ترجیح افراد پی برد و نظرهایمثبت و منفی را نسبت به مسایل گوناگون، شناسایی کرد. نظرکاوی فرایندی است که به تحلیل ایده ها، احساسات ونظرات کاربران می پردازد و از این طریق، اولویت افراد را شناسایی میکند. تاکنون تحقیقات زیادی در مورد تشخیصقطبیت نظرات در نظرکاوی و تجزیه و تحلیل احساسات در زبانهایی مثل انگلیسی و چینی انجام شدهاست اما در زبانفارسی به دلیل کمبود ابزارهایی برای پردازش زبان طبیعی این تحقیقات بسیار محدود و ناچیز بوده و به دلیل اهمیتروزافزون این بحث در دنیای تجارت، سیاست، معضلات اجتماعی و ....تمرکز این پژوهش در این حوزه بنا شده است. دراین پژوهش به تحلیل نظرات ثبت شده در سایت دیجی کالا با ساخت دیتاستی از نظرات و سپس پیش پردازش آن و تعیینو تبیین صفات و خصوصیات تاثیرگذار از هر سطر برای مدلسازی بهتر و بامعناتر و مدلسازی این مجموعه داده با دو روشجنگل تصادفی و شبکه عصبی پرداخته شده است که جنگل تصادفی دقت بالاتری را در تشخیص قطبیت نظرات نشان داد.

Keywords:

ایده کاوی , تجزیه و تحلیل احساسات , داده کاوی , نظرکاوی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CONFITC04_080. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/779103/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوادی نیا، سهیلا و احمدی آبکناری، فاطمه،1396،نظرکاوی بر نظرات فارسی کاربران با کاربست روش های مدلسازی شبکه عصبی و جنگل تصادفی،Fourth International Conference on Modern Studies in Computer Science and Information Technology،Mashhad،https://civilica.com/doc/779103

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 422
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support