ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گونه شناسی تبرج و تبیین رابطه آن با حضور اجتماعی زنان با تکیه بر بیانات حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)

Year: 1396
Publish place:
COI: EFAF01_231
Language: PersianView: 135
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیده وحیده موسوی - کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، پژوهشگر گروه مطالعات زنان

Abstract:

موضوع حضور اجتماعی زنان، همواره در معرض تفاسیر و آراء گوناگون قرار گرفته است. با وجود دیدگاه های متحجرانه از یک سو ودیدگاه های فمینیستی از سوی دیگر، امام خمینی (ره) و آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) به عنوان رهبران انقلاب اسلامی،حضور اجتماعی زنان را تایید و آن را یک تکلیف می دانند. از آنجا که آموز ههای اسلامی بدلیل اتصال به وحی، تنها منبع صالح برایترسیم حقوق و وظایف انسان هستند، امامین انقلاب اسلامی، با شناخت عمیق از این آموزه ها، و به دور از افراط و تفریط و با آگاهیکامل از مقتضیات زمان، با تاکید براین حضور نقش آفرین، الزاماتی نیز برای آن قایل هستند. این الزامات را می توان به دو دسته کلی زیر،تقسیم بندی کرد: 1 - اولویت و تقدم نقش زن در خانواده (که در مواردی مثل نیاز ضروری نظام اسلامی به تخصص خاص یک خانم،این اولویت هم تحت تاثیر قرار می گیرد) 2 - مراعات حریم جنسیتی ( از جمله عفت و عدم تبرج) . این مقاله با شیوه توصیفی- تحلیلی،در صدد پاسخ به این سوال است: تاثیر ممنوعیت تبرج زنان بر حضور اجتماعی آنان چیست به دلیل اینکه در گفتمان انقلاب اسلامی،رعایت عفت زنان، در هر حرکتی برای دفاع از حقوق آنان، اصلی بنیادین است، این مقاله، تایید حضور اجتماعی زنان در اسلام را اثباتمی کند و در صدد بررسی دسته دوم الزامات، با تکیه بر مساله تبرج می باشد. در ادامه، با استناد به آموزه های اسلامی، ممنوعیت تبرج و انواع آن را تبیین و اندیشه های امامین انقلاب اسلامی را در باب حضور اجتماعی زنان توام با عفت و عدم تبرج تشریح می کند.

Keywords:

حضور اجتماعی زن، عفت، تبرج، قرآن کریم، امامین انقلاب اسلامی

Paper COI Code

This Paper COI Code is EFAF01_231. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/779451/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسوی، سیده وحیده،1396،گونه شناسی تبرج و تبیین رابطه آن با حضور اجتماعی زنان با تکیه بر بیانات حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)،همایش نگرش علمی و کاربردی به عفاف و حجاب،Tehran،،،https://civilica.com/doc/779451

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support