ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین ظرفیت گردشگری سیاه در حوزه مخاطرات اقلیمی ایران

Year: 1397
COI: SNCC02_156
Language: PersianView: 233
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صادق کریمی - استادیار آب و هواشناسی، دانشگاه شهید باهنر کرمان، کرمان، ایران
مهلا شجاعی اناری - دانشجوی کارشناسی ارشد مخاطرات محیطی، دانشگاه شهید باهنر کرمان، کرمان، ایران

Abstract:

گردشگری سیاه، یکی از مفاهیم نو در گردشگری است که علاوه بر ظرفیتهای محیطی، مخاطرات طبیعی را نیز فرصتی برای توسعه گردشگری تلقی مینماید. پژوهش حاضر به تبیبن ظرفیت گردشگری سیاه در مخاطرات اقلیم5 گذشته ایران و نقشی که این مخاطرات میتواند در توسعه این صنعت داشته باشد، پرداخته است. روش این تحقیق، توصیفی- تحلیلی بوده و با تکیه بر مطالعات اسنادی و کتابخانهای انجام شده است. نتایج این تحقیق نشان میدهد با توجه به آثار برجای مانده از مخاطرات اقلیمی متنوع که در ادوار گذشته ایران رخ داده، میتوان از این ظرفیت، برای جذب گردشگران سیاه خارجی و داخلی استفاده نمود . امروزه نیز با حفظ بخشی از آثار برجای مانده هولناک و احداث موزه های طبیعی و یا عکسی از مخاطرات اقلیمی، میتوان این صنعت نوین گردشگری را با در نظر داشتن سایر ملاحظات فرهنگی و اجتماعی، در ایران توسعه داد و از عواید اقتصادی و فرهنگی آن در آینده بهره جست. به عبارت بهتر از آنجا که آینده از حال عبور میکند، برای بهرهمندی از عواید این صنعت، انجام چنین اقداماتی در حال، به بهرهبرداری از این صنعت در آیندهای نه چندان دور کمک خواهد کرد.

Keywords:

گردشگری سیاه، مخاطرات اقلیمی گذشته، آثار تاریخی، ظرفیت، ایران

Paper COI Code

This Paper COI Code is SNCC02_156. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/781065/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی، صادق و شجاعی اناری، مهلا،1397،تبیین ظرفیت گردشگری سیاه در حوزه مخاطرات اقلیمی ایران،Second National Iranian Climate Conference،Mashhad،،،https://civilica.com/doc/781065

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,327
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support