ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک طرح احرازاصالت جدید با ویژگی حفظ حریم خصوصی کاربر در اینترنت اشیاء

Year: 1396
COI: ISCC14_008
Language: PersianView: 578
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد بهشتی آتشگاه - مجتمع دانشگاهی فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت، دانشگاه صنعتی مالک اشتر، تهران- شرکت صنایع امنیت فضای تبادل اطلاعات صا ایران
مجید بیات - گروه مهندسی کامپیوتر، دانشگاه شاهد، تهران
محمدرضا عارف - دانشکده مهندسی برق، دانشگاه صنعتی شریف، تهران
مرتضی براری - مجتمع دانشگاهی فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت، دانشگاه صنعتی مالک اشتر، تهران

Abstract:

اینترنت اشیاء (IoT) مفهومی است که در آن، هرشیء و چیزی در زیرساخت اینترنت به یک شبکه وسیع پویای جهانی متصل می شود. به منظور رسیدن به هدف نهایی اینترنت اشیاء، IoT از مزایای دیگر فناوری ها همانند RFID ها، شبکه های حسگر بی سیم (WSN)، ارتباطات ماشین به ماشین (M2M)، داده بزرگ و رایانش ابری بهره می برد. شبکه های حسگر بی سیم (WSN) یکی از اجزای اصلی و مهم در مفهوم IoT به شمار می رود که تقریبا در تمامی حوزه های کاربردی IoT قابل استفاده است. به دلیل اهمیت امنیت شبکه های حسگر بی سیم، محققین تاکنون بر روی تکنیک های، طرح ها و پروتکل های جدید و کارآمد حوزه های مختلف امنیتی آن از جمله طرح های احرازاصالت کار کرده اند. در سال گذشته، Wu و همکارش یک طرح احرازاصالت جدید برای اینترنت اشیاء و مبتنی بر شبکه های حسگر بی سیم ارایه نمودند. آن ها در مقاله خود، رویکرد جدیدی را مطرح نمودند که در آن، یک کاربر IoT می تواند از طریق یک دروازه با یک گره مشخص در شبکه WSN احرازاصالت بشود. علاوه بر آن، طرح آن ها ویژگی محافظت از حریم خصوصی را برآورده نموده وهمچنین اثبات امنیتی دارد. به هر حال، در این مقاله نشان داده می شود که طرح Wu و همکارش در برابر برخی حملات دچار آسیب پذیری می باشد. در این مقاله قصد بر آن است تا با برطرف نمودن ضعف های طرح Wu همکارش، یک طرح جدید و بهبودیافته ارایه گردد. همچنین امنیت طرح جدید ارایه شده با استفاده از اثبات امنیتی احتمالاتی و همچنین ابزار رسمی ProVerif اثبات شده و نهایتا با دیگر طرح های مطرح مقایسه می شود.

Keywords:

اینترنت اشیاء , شبکه حسگر بی سیم , طرح احرازاصالت کاربر , اثبات امنیتی , محافظت از حریم خصوصی , کارت هوشمند

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISCC14_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/781747/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهشتی آتشگاه، محمد و بیات، مجید و عارف، محمدرضا و براری، مرتضی،1396،یک طرح احرازاصالت جدید با ویژگی حفظ حریم خصوصی کاربر در اینترنت اشیاء،14th Internation lIranian Security Community Conference،Shiraz،https://civilica.com/doc/781747

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,150
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support