ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر عملکرد زنجیره تامین پایدار

Year: 1397
Publish place:
COI: MDMCONF02_339
Language: PersianView: 1,405
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سحر عزیزی - دانشجوی آموخته کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی، دانشکده مدیریت، اقتصاد و حسابداری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، ایران

Abstract:

در سال های اخیر، پایداری زیست محیطی، مسایل سبز و پایداری اجتماعی در میان محققان و مدیران زنجیره تامین به علت مقررات دولتی، انتظارات مشتری و فشار خریداران برای محصولات سبز افزایش یافته است. مفهوم مدیریت زنجیره تامین پایدار به عنوان یک فلسفه سازمانی مهم برای دستیابی به سودآوری با کاهش آثار زیست محیطی و بهبود عوامل اقتصادی و کارآیی اجتماعی درنظرگرفته می شود و به نوعی به دنبال ایجاد تعادل در بین اهداف زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی می باشد. از طرفی، ارزیابی عملکرد زنجیره تامین پایدار به منظور دستیابی به اهداف آن ضروری است و بدون انجام آن، اهداف پایداری به سختی قابل تحقق می باشند. هدف از انجام این پژوهش، شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر عملکرد زنجیره تامین پایدار در صنعت روغن خوراکی می باشد. در این پژوهش، پس از بررسی مبانی نظری زنجیره تامین پایدار، عوامل موثر بر عملکرد آن شناسایی شده و پس از نظرخواهی از خبرگان، این عوامل نهایی شدند. جامعه آماری این تحقیق، مدیران و کارکنان شرکت روغن نباتی شیراز هستند و به منظور تجزیه و تحلیل داده ها، از تکنیک ویکور (VIKOR) استفاده شده است. نتایج تحقیق نشان داد که از بین عوامل اقتصادی، کاهش هزینه های عملیاتی ، از بین عوامل زیست محیطی، همکاری زیست محیطی با تامین کنندگان و مشتریان و از بین عوامل اجتماعی، ایمنی و بهداشت دارای بالاترین اولویت هستند. از طرفی، عوامل مربوط به بعد زیست محیطی، اولویت بیشتری نسبت به شاخص های دو بعد اقتصادی و اجتماعی داشتند که این مساله نشان از اهمیت بعد زیست محیطی در پایداری زنجیره تامین صنعت روغن خوراکی دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MDMCONF02_339. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/782276/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عزیزی، سحر،1397،شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر عملکرد زنجیره تامین پایدار،دومین کنفرانس بین المللی تحولات نوین در مدیریت ، اقتصاد و حسابداری،Tehran،https://civilica.com/doc/782276

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,380
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support