Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد فناوری RFID در هوشمند سازی بیمارستان ها

Year: 1397
COI: SETCO01_112
Language: PersianView: 926
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

گلریز مرادیانی - کارشناس ارشد امنیت اطلاعات ، موسسه آموزش عالی الکترونیکی ایرانیان تهران
محمد لطیفی - کارشناس ارشد امنیت اطلاعات ،موسسه آموزش عالی الکترونیکی ایرانیان تهران
حسن شکری - کارشناس فناوری اطلاعات ، دانشگاه پیام نور اردبیل

Abstract:

تلاش برای بهبود خدمات در حوزه سلامت از دیرباز امری اجتناب ناپذیر بوده و نتایج پیشرفت فناوری در بخش های مختلف صنعت، بهطور عمده به این حوزه نیز راه یافته است. فناوری RFID یکی از فناوری های نوین و موفق امروزی در حوزه شناسایی خودکار است که در سال های اخیر به کارگیری آن در سیستم های بیمارستانی مورد توجه قرار گرفته است. فناوری RFID در حال حاضر برای ردیابیبیمار و پرسنل بهداشتی، ردیابی منابع برای استفاده سریع از وسایل پزشکی، ردیابی داروها برای پیشگیری از خطاها و جعل و تقلباستفاده می شود. بیمارستان هوشمند از مهمترین و ابتدایی ترین عناصر سلامت هوشمند به شمار می آید. توجه به نحوهعملکرد بیمارستان هوشمند و همچنین مدیریت هوشمند درآن، نکته ای است که شاید به آن کمتر توجه شده است. طراحیبیمارستان هوشمند نیز درزمینه هوشمندى بسیار موثر است طراحان بیمارستان هوشمند معتقد هستند تمامی درمان ها و همچنینمراقبتها از بیماران، به طراح بیمارستان هوشمند وابسته است. کاربرد فناوری RFID در مدیریت هوشمند بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی راهکار مدیریت هوشمند بیمارستان مبتنی بر RFID، ردیابی بیماران، کارکنان و تجهیزات پزشکی گران قیمت در بیمارستان را تسهیل می کند. برچسب های RFID به عنوان دستبند بیماران، کارت شناسایی کارکنان بیمارستان و تجهیزات پزشکی و اموال بیمارستان نصب شده و از این طریق امکان شناسایی و ردیابی موقعیت آنها در هر زمان فراهم می شود. مدیریت موجودی داروها، بانک خون، نمونه های اخذ شده از بیماران و ردیابی آن ها در آزمایشگاه از دیگر قابلیت های این فناوری است. الزامات استقرار فناوری RFID در نظام بیمارستانی پیاده سازی فناوری RFID می تواند به بیمارستان ها در بهبود کیفیت مراقبت های بهداشتی، ایمنی و کاهش هزینه ها کمک کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SETCO01_112. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/783881/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادیانی، گلریز و لطیفی، محمد و شکری، حسن،1397،کاربرد فناوری RFID در هوشمند سازی بیمارستان ها،National Congress of New Ideas in Engineering & Technology, Electrical & Computer Science،Sari،https://civilica.com/doc/783881

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 110
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support