Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد استراتژی های بازاریابی برای ارتقاء فرهنگ ایمنی درحوزه ترافیک و اعتیاد در کشور

Year: 1397
COI: AMSCONF05_416
Language: PersianView: 456
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صابر عزیزی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی موسسه آموزش عالی صوفی رازی زنجان
رضا پیرایش - استادیار گروه مدیریت و حسابداری دانشگاه زنجان

Abstract:

بازاریابی فرهنگ یکی از زیر مجموعه های بازاریابی اجتماعی می باشد ،که با تاثیر پذیری از بازاریابی اجتماعی و استفادهاز قواعد و قوانین بازاریابی تجاری پذیرش فرهنگ در هر زمینه ای را در جامعه نهادینه می کند. بازاریابی اجتماعی دانش جدیدیدر حوزه مدیریت است که می کوشد با استفاده از فنون بازاریابی تجاری اهداف و مقاصد بازاریابی اجتماعی را تحقق بخشد. بهعقیده کاتلر و جرالد آلتمن ،مفروضات و مفاهیم بازاریابی تجاری می تواند برای فروش باورها و نگرش ها و رفتارهای انسانی موردتوجه قرار گیرند. رسالت اصلی بازاریابی فرهنگ، تاثیرگذاری بر رفتارهای اجتماعی و انسانی است ، وهدف والای آن تاثیرگذاریبر اعمال و رفتار افراد در اجتماع است. بازاریابی در حوزه امور فرهنگی خود دارای حیطه های تخصصی می باشد که می توان بهفرهنگ ایمنی،فرهنگ شهر نشینی ،فرهنگ مصرف و... اشاره نمود که در این مقاله به کاربرد دانش بازاریابی در ارتقاء فرهنگایمنی در حوزه های مختلف (اعتیاد و حوزه ترافیکی جاده ای) و افزایش توجه به آن در جامعه می پردازیم. فرهنگ ایمنی بهمجموعه ای از باورها، هنجارها، انگیزه ها، نقش ها، عملکردهای اجتماعی وقتی که موجب کاهش رویارویی عموم مردم، مدیران وذی نفعان با شرایط خطرناک و صدمه رسان است،اشاره دارد. نبود فرهنگ ایمنی و استفاده صحیح از امکانات و گاه عدم آگاهیکافی از عواقب مصرف و استفاده از ابزار و مواد گوناگون موجب ایجاد خسارتهای جبران ناپذیری هم از نظر مادی و هم از نظراجتماعی بر شخص و جامعه می گردد که این بعد مشهود آن می باشد. و از بعد غیر مشهود نیز دارای خسارات جبران ناپذیری برپیکره ساختار اجتماعی جامعه می گردد. در این تحقیق سعی شده است با استفاده از نتایج تحقیق های پیشین در موضوعات فوقالذکر و اطلاعات موجود در بانک های اطلاعاتی و به روش توصیفی-تحلیلی اطلاعات مورد نیاز تحقیق جمع آوری گردیده و بابررسی تحلیلی آنها عوامل افزایش فرهنگ ایمنی از طریق استراتژی های بازاریابی در جامعه را تحلیل نماید، نتایج این تحقیقگویای آن است که شاخص های ارتقاء فرهنگ ایمنی و فرآیند فرهنگ سازی در این زمینه ،حایز بیشترین تاکید در حوزه فرهنگایمنی به شمار می آید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AMSCONF05_416. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/784749/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عزیزی، صابر و پیرایش، رضا،1397،کاربرد استراتژی های بازاریابی برای ارتقاء فرهنگ ایمنی درحوزه ترافیک و اعتیاد در کشور،The 5th National Conference on Applied Research in Management and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/784749

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 172
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support