ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر ستون سنگی در بهبود نشست خاک رس سست

Year: 1397
Publish place:
COI: ARCHITECTUREUR02_060
Language: PersianView: 326
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدحسین زندی - مدرس گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و حرفه ای (TVU)، دانشگاه فنی مفتح همدان، همدان،
علیرضا شایگانی مدد - دانشجو گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و حرفه ای (TVU)، دانشگاه فنی مفتح همدان، همدان، ایران

Abstract:

یکی از مشکلات زمین های پوشیده شده با لایه های رسوبات نرم، مقاومت برشی کم و ترام پذیری است. نیاز به استقرار پی ها بر روی خاک های ضعیف و یا مسیله دار با احداث ابنیه فنی متنوع با توجه به افزایش روز افزون ساخت و ساز، بشدت رشد یافته که این مهم زمینه استفاده از این نواحی را ضروری ساخته است. لذا استفاده از روش های بهسازی خاک در برخورد با خاک های مسیله دار ضروری می باشد. استفاده از ستون های سنگی یکی از روش های مطلوب و مناسبی برای بهسازی خاک است که می توان از آن در رس های نرم، سیلت ها و همچنین ماسه های سیلتی نرم بهره گرفت. ستون سنگی در این مقاله تحلیل اجزای محدود برای بررسی نشست رس سست که توسط ستون های سنگی مسلح شده اند، با استفاده از نرم افزار Plaxis 2D انجام شده است. با استفاده از تحلیل های عددی نسبت نشست رس سست مسلح شده با ستون های سنگی ارزیابی و نتایج به دست آمده از پژوهش حاضر با نتایج موجود در ادبیات فنی موضوع مقایسه و موارد تطابق و اختلاف آن ها با همدیگر بحث و مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

Keywords:

بهسازی خاک، ستون سنگی، خاک مسیله دار، .Plaxis 2D

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARCHITECTUREUR02_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/785263/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زندی، محمدحسین و شایگانی مدد، علیرضا،1397،تاثیر ستون سنگی در بهبود نشست خاک رس سست،دومین کنفرانس ملی مهندسی عمران،معماری با تاکید بر اشتغال زایی در صنعت ساختمان،Qarchak،https://civilica.com/doc/785263

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,377
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support