ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و مقایسه سیستم های مختلف نگهداری در پایداری تونل انتقال آب سد خاکی (پروفیل فولادی، لتیس و شبکه های راک بولت )

Year: 1397
Publish place:
COI: ARCHITECTUREUR02_062
Language: PersianView: 470
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا حلیمی - دانشجوی دکترای تخصصی مهندسی عمران – ژیوتکنیک ، دانشکده مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد ، ایران
البرز حاجیان نیا - استادیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد ، ایران
رسول اجل لوییان - استاد گروه زمین شناسی دانشکده علوم پایه دانشگاه اصفهان ، اصفهان ، ایران

Abstract:

با توجه به شرایط اقلیمی- جغرافیایی کشور و توسعه شهرها، نیاز، انتقال آب با احداث فضاهای زیرزمینی بهطور فزایندهای در حال مطالعه، ساخت و یا بهرهبرداری هستند. تونلها یکی از با اهمیت ترین سازه های مهندسی در علم ژیوتکنیک هستند که مزایا و کاربردهای بسیار ارزشمندی در توزیع و انتقال آب دارند. عوامل فنی و اقتصادی در گذشته از جمله موانع توسعه فضاهای زیرزمینی بوده است. با توجه به توسعه علم و فناوری در مطالعات مهندسی ژیوتکنیک و آشنایی بهتر و بیشتر با شرایط زمین و ساخت و گسترش تجهیزات ساخت و بهرهبرداری تونلها باعث شده که رویکرد به این ساختار زیرزمینی بیشتر شود. با این حال، حفاری های تونل در ترازهای مختلف و متفاوت زمین، باعث ایجاد فعل و انفعالاتی در محیط تونل و پیرامون آن میشود. این امر میتواند تاثیر مهمی بر روی توزیع تنش، تغییرشکلهای داخلی و درنهایت توزیع تلاشهای داخلی(نیروهای داخلی) در سیستم نگهداری تونل داشته باشد. در این مقاله سعی شده در ابتدا به تحلیل اولیه برپایه مطالعات زمینشناسی و ژیوتکنیکی(صحرایی و آزمایشگاهی) تونل انتقال آب پرداخته، در ادامه با استفاده از نرمافزار عددی Phase.2D.ver8 به آنالیز حساسیت انواع سیستم نگهداری پرداخته شده و در انتها نتایج پس از تحلیل مورد بررسی قرار گرفته است.برپایه مدل عددی ساخته شده، نشست طاق، توسعه زون پلاستیک و تغییرات تنش برای هر سیستم نگهداری به صورت مجزا بررسی شده است. آنالیز حساسیت انواع سیستم نگهداری تونل با ساخت و طراحی سه نوع سیستم های نگهداری برای تونل، انجام شده است. سه نوع سیستم نگهداری لتیس1، پروفیلفولادی2 و شبکه راکبولت 3برای تونل شبیهسازی شده است. تحلیل هر یک از سازه نگهبان تونل (لتیس، پروفیلفولادی) براساس آیین نامهACI آمریکا انجام پذیرفته شد. همچنین ضریب اطمینان شبکه های مختلف راکبولت در تونل محاسبه خواهند شد مقایسه صورت میپذیرد. هر یک از این سیستمهای نگهداری به صورت جداگانه تحلیل و طراحی میشوند. در انتها پس از مقایسه این سیستمهای نگهداری براساس شرایط زمین، بهینه ترین سیستم نگهداری انتخاب و ارایه خواهد شد. مجموع تمامی تحلیلها میتواند سیستم نگهداری تونل را بهینه سازد و هزینه های اجرا و نگهداری را کاهش دهد.

Keywords:

پایداری، تونل انتقال آب، لتیس، راک بولت، پروفیلهای فولادی ، سد خاکی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARCHITECTUREUR02_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/785265/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حلیمی، علیرضا و حاجیان نیا، البرز و اجل لوییان، رسول،1397،بررسی و مقایسه سیستم های مختلف نگهداری در پایداری تونل انتقال آب سد خاکی (پروفیل فولادی، لتیس و شبکه های راک بولت )،دومین کنفرانس ملی مهندسی عمران،معماری با تاکید بر اشتغال زایی در صنعت ساختمان،Qarchak،،،https://civilica.com/doc/785265

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,234
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support