Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معرفی ورق های FRP و ضوابط طراحی تیرهای بتن آرمه تقویت شده با الیاف پلیمری

دومین کنفرانس ملی مهندسی عمران،معماری با تاکید بر اشتغال زایی در صنعت ساختمان
Year: 1397
Publish place:
COI: ARCHITECTUREUR02_094
Language: PersianView: 452
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین همت آبادی - دانشجوی مهندسی اجرایی عمران، دانشکده شهید چمران کرمان، دانشگاه فنی و حرفه ای کرمان، ایران
مسعود لک زاده - مدرس بخش مهندسی عمران، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشکده شهید چمران کرمان، ایران
میثم منظری توکلی - عضو هییت علمی بخش مهندسی عمران، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشکده شهید چمران کرمان، ایران

Abstract:

بسیاری از اعضای بتن مسلح به دلیل نقایص طراحی یا اجرا، از مقاومت کافی در برابر بارهای وارده برخوردار نیستند. مقاوم سازی امری عقلانی، اقتصادی و اجتناب ناپذیر است. در این بین استفاده از ورقه FRP در بهسازی سازه های بتن مسلح یکی از روشهای مقاوم سازی ساختمانها در برابر بارهای وارده میبا شد که در طی سالیان اخیر ر شد قابل توجهی دا شته ا ست و دلیل ا صلی آن نیاز به افزایش عمر بهره برداری و ارتقای ا سا سی زیر ساختها در تمامی نقاط دنیا میبا شد. تبیین روشهای تحلیل و در نظر گرفتن ضرایب ایمنی در طراحی با ملاحظات اقتصادی منجر به تدوین دستورالعملها و آیین نامه های محاسباتی و اجرایی شدند که از آن جمله میتوان به آیین نامه های ISIS کانادا، fib اروپا و ACI440R ایالات متحده اشاره نمود. تاکنون تحقیقات گستردهای در راستای بهبود دوام بتن در شرایط ویژه و درازمدت در سطح جهانی انجام شده ا ست. ا ستفاده از آرماتورهای ضدزنگ و نیز آرماتورهای با الیاف پلا ستیکی FRP یکی از این روشهای بهبود میبا شد که برای تقویت سازه های بتنی پدیدار شده و به عنوان یک جان شین منا سب برای روشهای سنتی از قبیل چ سباندن صفحات فولادی، افزایش سطح مقطع با بتنریزی مجدد و پیش تنیدگی خارجی محسوب می شوند. ا ستفاده از FRP در زمینه ی مقاوم سازی، هرچند که هزینه بالایی دارد، اما با توجه به هزینه های اجرایی کم و سایر مزایای FRP، در کل یکی از اقتصادی ترین و موثرترین راه مقاوم سازی سازه های بتنی به شمار میرود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARCHITECTUREUR02_094. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/785296/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
همت آبادی، حسین و لک زاده، مسعود و منظری توکلی، میثم،1397،معرفی ورق های FRP و ضوابط طراحی تیرهای بتن آرمه تقویت شده با الیاف پلیمری،دومین کنفرانس ملی مهندسی عمران،معماری با تاکید بر اشتغال زایی در صنعت ساختمان،Qarchak،https://civilica.com/doc/785296

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,577
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support