ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی و بهسازی لرزه ای مدارس شهرستان هندیجان (مطالعه موردی: دبستان مسلم بن عوسجه)

Year: 1397
Publish place:
COI: ARCHITECTUREUR02_184
Language: PersianView: 209
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بابک جعفرزاده - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه ، واحد بهبهان ، دانشگاه آزاد اسلامی ، بهبهان ، ایران
محمدرضا حسین زاده - گروه عمران(مهندسی عمران) ، واحد بهبهان ، دانشگاه آزاد اسلامی ، بهبهان ، ایران
هادی خدایی - کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه ، موسسه آموزش عالی لیان ، بوشهر، ایران

Abstract:

در این مقاله به منظور بررسی آسیب شناسی و بهسازی لرزه ای مدارس شهرستان هندیجان(مطالعه موردی: دبستان مسلم بن عوسجه)که ساخته شده از مصالح بنایی می باشد مورد مطالعه قرار گرفته که با توجه به اهداف پژوهش که بررسی عملکرد لرزه ای بر عملکرد لرزه ای سازه ی با تقویت دیوارها و اعضای سازه ای با سیستم مقاوم سازی با شاتکریت مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داده ایم، از آنجایی که سازه به صورت تیپ بندی شبیه به هم می باشد بحرانی ترین حالت قسمتی از ساختمان بنایی دبستان مورد مطالعه را که دارای بازشو است به عنوان نمونه انتخاب و سپس با توجه به نقشه های مقاوم سازی ارایه شده از سازمان نوسازی مدارس برای این ساختمان که ابعاد بازشو در دیوارها 1,2 متر در 1,2 متر و همچنین ضخامت شاتکریت 6 سانتیمتر و مقاومت بتن ارایه شده جهت بهسازی با شاتکریت برابر با 30 مگاپاسکال می باشد که در ادامه جهت بررسی موضوع پژوهش با تغییر دادن نسبت ابعاد بازشو به 0,5 و 1,2 و 1,5 و 1,8 برابر با ابعاد بازشو موجود و همچنین تغییر ضخامت شاتکریت از 6 سانتیمتر به 5 و 8 و 10 سانتیمتر و همچنین تغییر مقاومت بتن مورد استفاده جهت بهسازی با شاتکریت از 30 مگاپاسکال به 20 و 40 و 50 مگاپاسکال لقدام به ساخت نمونه ها در نرم افزار آباگوس و سپس اقدام به تجزیه و تحلیل آنها کرده ایم که نتایج بررسی ها حاکی از این است که بیشترین و کمترین تاثیر در تنش و کرنش و همچنین در ظرفیت نیروی برشی و جابجایی به ترتیب استفاده از سیستم مقاومت شاتکریت با تغییر ضخامت شاتکریت که می تواند در رفتار دیواربنایی تاثیر گذار باشد، و تغییر مقدار مقاومت بتن است.درنهایت میتوان نتیجه گرفت که مقاوم سازی سازه های بنایی قدیمی مقرون به صرفه تر از تخریب و جایگزینی با سازه های نو میباشد.

Keywords:

بهسازی لرزه ای ، ساختمان بنایی ، تقویت ، شاتکریت ، مقاومت بتن ، مدرسه

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARCHITECTUREUR02_184. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/785383/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفرزاده، بابک و حسین زاده، محمدرضا و خدایی، هادی،1397،آسیب شناسی و بهسازی لرزه ای مدارس شهرستان هندیجان (مطالعه موردی: دبستان مسلم بن عوسجه)،دومین کنفرانس ملی مهندسی عمران،معماری با تاکید بر اشتغال زایی در صنعت ساختمان،Qarchak،،،https://civilica.com/doc/785383

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 744
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support