ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازنمایی تصویر زن در روزنامه همشهری با رویکرد تحلیل محتوا

Year: 1397
COI: ARSEP01_021
Language: PersianView: 492
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم رباط سرپوشی - کارشناس ارشد ارتباطات اجتماعی، دانشگاه آزاد اسلامی دماوند
حمیدرضا حسینی دانا - استادیار علوم ارتباطات، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

Abstract:

پیشرفت رسانه ای طی سالهای اخیر، فرصت های تاز های برای مشارکت زنان در ارتباطات و رسانه ها پدید آورده است که از جمله مهم ترین آن ها، حضور زنان در مطبوعات و اخبار روزنامه ها است. استفاده از زنان در رسانه های خبری به ویژه روزنامه ها، در همه کشورهایکسان نیست و به تناسب هنجارها، مناسبات اجتماعی و فرهنگ های هر جامعه تغییر می کند. بنابراین چگونگی این بازنمایی و بررسیگرایش و پیشروی به سوی تصورات و الگوهای جدید درخور توجه است که در این پژوهش محقق به بررسی ان پرداخته است. اینتحقیق از حیث هدف کاربردی و از لحاظ اجرا تحلیل محتوا کمی (تحلیل ارزشیابی و احتمال وقوع) و از نظر ابزار جمع آوری اطلاعات،کدینگ مقوله هاست. از پرسشنامه معکوس به عنوان ابزار اصلی در گردآوری اطلاعات، استفاده شده است. جامعه آماری این پژوهش با تاکید بر نسخه های چاپ شده در روزهای ویژه بانوان مشتمل بر محتوای روزنامه همشهری چاپ شده در بین سال های 1390-1395 با تاکید بر نسخه های چاپ شده در روزهای ویژه بانوان همچون روز زن، روز دختر، ایام فاطمیه و ... می باشد. مقولات علمی از پیش طراحی شده شامل گروه سنی، نوع گروه، وظیفه، جنسیتی، عناصر خبری، مقولات تحلیل تکنیکی (مقولاتی که با توجه به نوع و سوالهای پژوهش طراحی شده اند) شامل، نوع ارزش، نوع جهت گیری، نابرابری می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARSEP01_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/785467/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رباط سرپوشی، مریم و حسینی دانا، حمیدرضا،1397،بازنمایی تصویر زن در روزنامه همشهری با رویکرد تحلیل محتوا،International Conference on New Advances in Research in Social Sciences, Education, and Psychology،Karaj،https://civilica.com/doc/785467

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,609
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support