ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی وجوه ی از وزن عروضی در متون نثر فارسی

Year: 1397
COI: CELPA01_061
Language: PersianView: 202
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

قاسم صحرایی - دانشیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه لرستان
مجید عزیزی هابیل - دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه لرستان

Abstract:

در ارایه تعریف و تعیین حد و حدود نثر فارسی، عنصر وزن عروضی در کنار عناصر دیگر، شاخص برجسته ای است که همواره مورد توجه صاحبنظران بوده است؛ بدین صورت که با سلب ویژگی وزن عروضی از نثر، آن را در برابر نظم یا شعر قرار داده اند. نکته قابل توجه این است که این تعاریف، هر کدام به نحوی، از خطا و لغزش مصون نمانده اند. در این پژوهش، بر عنصر وزن عروضی در تعاریف نثر و همچنین اثبات حضور یا عدم حضور آن در نثر فارسی تاکید و تمرکز شده است و برای رسیدن به نتیجه ای کلی، نمونه هایی از ادوار مختلف نثر فارسی، از حیث وجود وزن عروضی، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. نتایج این پژوهش نشان می دهد گونه ای از وزن، به صورت مصرع های عروضی در بافت متون نثر فارسی دیده می شود و نمی توان در تعریف نثر، ویژگی وزن را به طور کلی از آن سلب کرد.

Keywords:

نثر، نظم، شعر، وزن عروضی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CELPA01_061. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/785770/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صحرایی، قاسم و عزیزی هابیل، مجید،1397،بررسی وجوه ی از وزن عروضی در متون نثر فارسی،The first national conference on fundamental research in language and literature studies،Tehran،https://civilica.com/doc/785770

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,677
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support