Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

الگوهای برنامه ریزی درسی در آموزش عالی

Year: 1397
COI: HPCONF02_040
Language: PersianView: 3,795
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا شهبازی - دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی
مهدی کلانتری - استادیار دانشگاه آزاد واحد رودهن

Abstract:

از نظر بازرگان و فراست خواه , (1396) نقش آموزش عالی در قرن بیست و یکم متحول شده است . از یک سو از این قرن با عنوان قرن یادگیری و عصر دانش بنیان یاد می شود و از سوی دیگر در این قرن توسعه پایدار کشورها مورد توجه اصلی سیاست گذاران و تصمیم گیرندگانی قرار گرفته است که در زمینه توسعه اجتماعی, اقتصادی و فرهنگی فعالیت می کنند. بنابراین , نقش آموزش عالی در این قرن بیش از بیش تعیین کننده است . زیرا نظام آموزش عالی باید از جامعه تاثیر بپذیرد و بر آن تاثیر گذارد . در صورتی که چنین باشد , تولید و اشاعه دانش , توسعه انسانی و پرورش نیروهای کارآزموده و نیز عرضه خدمات علمی-تخصصی می تواند از شایستگی لازم برخوردار شود . البته این امر در صورتی رخ می دهد که عوامل نظام آموزش عالی , کیفیت مناسبی داشته باشد . با توجه به پیچیدگی های نظام آموزش عالی , فراهم آوردن کیفیت این نظام , مستلزم توجه به کارکردهای مدیریتی از جمله برنامه ریزی درسی است .توجه به نیازهای دانشجویان و اساتید در تدوین برنامه درسی و اهداف آن از الزامات یک برنامه موفق است . کرک گز (2009)1 برنامه ای را موثر می خواند که بر مبنای نیازهای دانشجویی و هیات علمی و میتنی بر تحلیل نیازهای دانشجویی و هیات علمی است , هم چنین به تحلیل نیازهای چند بعدی متعهد است و در پرتو تحقیقات جاری مربوط به طراحی برنامه درسی , ارزیابی سیستماتیک برنامه شرکت پرسنل تدریس درتصمیم گیری و مکانیزم بازخورد مداوم تلفیق شده با این سیستم تولید شده است

Paper COI Code

This Paper COI Code is HPCONF02_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/786759/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شهبازی، زهرا و کلانتری، مهدی،1397،الگوهای برنامه ریزی درسی در آموزش عالی،Second International Conference on Innovation and Research in Educational Sciences, Management and Psychology،Tehran،https://civilica.com/doc/786759

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 1

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support