ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

حکمرانی آب: چالش ها و راه کارهای موجود برای برون رفت از بحران

Year: 1397
COI: HWATERCONF01_026
Language: PersianView: 573
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مونا امیری - دانشجوی دکتری توسعه اقتصادی، دانشکده اقتصاد، دانشگاه علامه طباطبایی
مهتاب ابراهیمی - کارشناسی ارشد توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، دانشکده اقتصاد، دانشگاه تهران

Abstract:

کشور ایران، کشوری با اقلیم عمدتا گرم و خشک است و همواره با کم آبی مواجه بوده است. از این رو، حکمرانی کارآمد آب و مدیریت بهینه ی مصرف آب در کشور از مسایل حایز اهمیت است. با این حال، چالش هایی نیز در این زمینه وجود دارد. چالش هایی چون فرهنگ نادرست مصرف آب و اختصاص منابع به پروژه های سدسازی و عدم توجه به احداث قنات که از رو ش های جایگزین و کارآمد برای تامین آب مصرفی است. تاکنون، اندیشمندان و متخصصان به ارایه ی راهکارهای متعددی برای برون رفت از بحران پرداخته اند. پژوهش حاضر با روش توصیفی-تحلیلی و با استفاده از منابع کتابخانه ای، پس از بررسی چالش های پیش روی حکمرانی کارآمد آب به بررسی راهکارهای موثر برای برون رفت از بحران آب پرداخته و به طور منتخب ایجاد بازار آب و اصلاح الگوی مصرفی را تشریح نموده است. همچنین، به این پرسش پاسخ خواهد داد که تا چه اندازه راهکارهای مذکور راهگشا هستند رهیافت پژوهش حاضر آن است که بهتر است پیش از ارایه ی هر راهکار و راه حلی برای برونرفت از مسیله بحران آب، در ابتدا به یک فهم نظری و روشمند از مسیله دست یابیم و با معرفی شاخص ها و متغیرهای استاندارد، در کنار فراهم آوردن بسترهای نهادی لازم به حل مسایل موجود پیشروی حکمرانی آب بپردازیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HWATERCONF01_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/787151/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امیری، مونا و ابراهیمی، مهتاب،1397،حکمرانی آب: چالش ها و راه کارهای موجود برای برون رفت از بحران،First International Management Conference, Water Demand and Productivity،Hamadan،https://civilica.com/doc/787151

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,069
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support