ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاهش تلفات ناشی از اصابت صاعقه به توربین های بادی دریایی با استفاده از نرم افزارFEKO

Year: 1397
COI: ICIRES01_007
Language: PersianView: 289
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا رستمی - دانشگاه فنی و حرفه ای شماره ۲ کرمانشاه
محمدجواد نصیری - دانشگاه شهید بهشتی تهران

Abstract:

هر چه انرژی بادی در سراسر جهان اهمیت بیشتری پیدا میکند، بیش از پیش خسارات ناشی از صاعقه به مزارع بادی دریایی به علت هزینه های زیادی که برای نصب توربین به کار می رود باید با دقت بیشتری مورد توجه و مطالعه قرار گیرد. در این مقاله روش جدیدی برای بررسی اضافه جریان ایجاد شده ناشی از برخورد صاعقه به بدنه توربین و همچنین به بررسی و مطالعه توزیع میدان مغناطیسی و الکتریکی ایجاد شده در اطراف توربین بادی دریایی در دو حالت توربین تک پایه و سه پایه با استفاده از نرم افزار FEKO و MATLAB ارایه می شود. در قسمت عمده شبیه سازی که با نرم افزار شبیه ساز الکترومغناطیس جامع برای تحلیل میدان های الکترومغناطیسی ساختار های سه بعدی FEKO انجام می شود، شرایط محیطی مختلف اعمال شده و خروجی ها بر روی نمودار های شامل میدان های الکتریکی و مغناطیسی در شرایط متفاوت مقایسه می شوند. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که با کاهش رسانندگی خاک، پیک میدان کاهش می یابد که این امر می تواند با اضافه کردن شن یا ماسه به خاک محل قرار گیری توربین حاصل شود و در نتیجه این کار باعث کاهش تلفات ناشی از صاعقه می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIRES01_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/787323/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رستمی، رضا و نصیری، محمدجواد،1397،کاهش تلفات ناشی از اصابت صاعقه به توربین های بادی دریایی با استفاده از نرم افزارFEKO،International Conference on Innovation and Research in Engineering Sciences،https://civilica.com/doc/787323

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,863
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support