ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر مدیریت سود بر میزان و کیفیت افشا

Year: 1397
COI: IICMO05_142
Language: PersianView: 220
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی کریمی - دانشجو کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور
علیرضا مهرآذین - دکتری حسابداری و استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور/گروه علوم انسانی، واحد نیشابور، دانشگاه آزاد اسلامی، نیشابور، ایران

Abstract:

سرمایه گذاران و ذینفعان شرکت ها همواره به دنبال سطح بالایی از کیفیت و میزان افشا اطلاعات در شرکت ها هستند. و براساس نظریه نمایندگی مدیران همیشه به دنبال مدیریت سود می باشند تا عملکرد شرکت را مناسب نشان دهند. لذا ما در این پژوهش تاثیر مدیریت سود بر میزان و کیفیت افشا را بررسی کردیم. این مطالعه بر روی 129 شرکت به عنوان نمونه در یک دوره 8 ساله از بورس اوراق بهادار تهران بین سال های 1387 تا 1394 انجام گردید. تاثیر مدیریت سود بر میزان و کیفیت افشا به صورت دو فرضیه اصلی مورد آزمون قرار گرفت. متغیرهای وابسته پژوهش میزان و کیفیت افشا بود و متغیر مستقل پژوهش مدیریت سود بود که از مدل جونز محاسبه گردید. تعداد مشاهدات پژوهش شامل 1032 سال شرکت بود که از روش رگرسیون ترکیبی و رگرسیون پانل دیتا تجزیه و تحلیل گردید. نتایج نشان داد که مدیریت سود اثر معناداری بر میزان افشای اطلاعات شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ندارد. و همچنین مدیریت سود اثر مثبت و معناداری بر کیفیت افشای اطلاعات شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارد. بر این اساس می توان عنوان کرد که با افزایش مدیریت سود، کیفیت افشای اطلاعات نیز افزایش می یابد. شاید دلیل این امر را بتوان اینگونه بیان کرد که مدیران در راستای مدیریت سود و برای نشان دادن وضعیت مناسبی از شرکت کیفیت افشای اطلاعات را افزایش می دهند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IICMO05_142. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/787915/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی، مصطفی و مهرآذین، علیرضا،1397،تاثیر مدیریت سود بر میزان و کیفیت افشا،5th National Conference on Management Studies and Humanities in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/787915

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,323
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support